Canım Anne

Göbekten kurtulmak isteyenler

Göbekten kurtulmak isteyenler

Göbekten kurtulmak isteyenler

Göbek sorunu hepimizin yaşadığı fiziki sorunlar arasında birinci sırada diyebiliriz. Doğum sonrası, fazlı kilodan, karın kısmından kilo almak gibi sorunlar. Peki nasıl kurtula biliriz ?

Göbekten kurtulmanın yolları nelerdir ?

İlk olarak yemek kontrolünü dengede tutmakta fayda var. Kalorisi yüksek yiyecekleri azaltmaktan başlaya biliriz. Yağlı yiyecekler, kızartma ve hamur işleri bizlere kilo ve göbek olarak geri dönüş olacaktır.

Spor yapmak, egzersiz, yürüyüş en önemli düzenli hareketli olmak aynı saatlerde yürüyüş ve yapabiliyorsak spor yapalım. Karın hareketleri yapıp karın kaslarımızı güçlendirelim. İlk spor yapacaksak kendimizi yormadan ve yavaş yavaş kaslarımızı zedelemeden veye eğitmen eşliğinde yapabiliriz.

Göbekten kurtulmak isteyenler

Egzersiz yapmanın önemi

Sabah erken saatlerde yapılan spor yağ yakımında daha etkili olacaktır. Dengeli kahvaltı yapımı ile güne başlayın. Akşam yine vaktiniz varsa egzersiz yapınız gün boyu biriken yağların erimesine yardımcı olacaktır.

Yemek alışkanlığınızı değiştirin

Yemek porsiyonlarını azaltalım, özellikle pilav, makarna, hamur işlerini, tatlıyı keselim.

Plates

Karın kasları için düzenli plates yapımında fayda var. Bayanlar için en çok önerilen sporlar arasında plates yer almaktadır.

Masaj yapımı

Yeni karın bölgesine masaj yaparak takviye edebiliriz. Spor, dengeli beslenme, yemek düzeni hepsi birlikte düzen kurulduğu zaman fazla göbekten kurtulmamız mümkündür.

Göbekten kurtulmak isteyenler VİDEO ANLATIM

TAYLAN KUMELI YOUTUBE KANALINA BU GÜZEL BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ