Gökkuşağı Lif Modeli Yapımı

Gökkuşağı Lif Modeli Yapımı

Rengarenk örgü lifleri sevenler için gökkuşağı lif modeli hem basit yapımı hem de güzel görüntüsü ile iyi bir seçenek olacaktır. Yapımı oldukça kolay olan gökkuşağı lif modeli için istediğiniz renkte iplik kullanabilirsiniz. 

Gökkuşağı lifini yaparken aşama aşama ve renk renk işlem yapmalısınız. 6 renk ipten dilimleri ördükten sonra birleştirme işlemine geçmelisiniz.

Gökkuşağı Lif Modeli Yapım Aşamaları

İlk olarak istediğiniz renk bir ipi alın. Daha sonra ipe uygun tığ ile 3 zincir çektikten sonra bir önceki zincire işlem yapın. Bir önceki zincire bir tane üçlü fıstık yapın. Bu işlemi üçgen şekli elde edene kadar yapın. Böylelikle ilk diliminiz hazır hale gelmiştir.

gökkuşağı lif modeli-1

İkinci aşamada ise ilk aşamada yaptıklarınızı diğer renkte ipler için tekrarlayın. Bu aşama sonunda elinizde 6 adet dilim olması gerekir. 6 farklı renkteki üçgenleri daha sonra birleştireceksiniz.

gökkuşağı lif modeli-2

Üçüncü aşamada ise gövdesi için beyaz renkte ipi kullanmalısınız. Beyaz renk ipi (isterseniz farklı bir renkte kullanabilirsiniz) ilk dilime elinize alıp tüm kenarları pıtırcık şeklinde olacak biçimde örün. Daha sonra diğer parçayı alıp aynı işlemi yapın ve dilimleri birbirine bağlayın. Tüm dilimleri birbirine bağlayınca son olarak orta kısmı yapma aşamasına geçin.

gökkuşağı lif modeli-3

 

gökkuşağı lif modeli-4

Dördüncü ve son aşamada ise göbek kısmını yapmak için beyaz ipi alıp 7 zincir çekin. Daha sonra bunu halka şekline getirin. Halka şeklini elde ettikten sonra birbirine bağlamış olduğunuz dilimlerin ortasına yine üçlü fıstıklar yaparak ekleyin. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra gök kuşağı lifiniz hazır hale gelecektir.

gökkuşağı lif modeli-5

Gökkuşağı Lif Modeli Yapımı

Gökkuşağı lif yapımının detaylı anlatımını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Video ve lif modeli örneği sahibi Sibel ÖZTÜRK hanıma teşekkür ederiz. Videodan Sibel ÖZTÜRK’ün kanalına ulaşıp abone olabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ