Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Her yaşta bakımlı ve güzel görünmek herkesin isteyeceği bir şeydir. Bu nedenle kişisel bakımlara ve yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan değişikliklere dikkat etmek gerekir. Göz çevresi de dikkat isteyen bölgelerden bir tanesidir. Kırışmaya çok meyilli olan bir yapısı vardır. Aynı zamanda yorgun, soluk ve morarmış bir göz çevresi herkesin kabusu olabilmektedir. Bu nedenle basit önlemler ve evde hazırlanabilecek doğal maskelerle göz çevresi kırışıklıkları azaltılabilir.

Oluşacak kırışıklıklar da önlenebileceği gibi, doğal ve ışıltılı bir görünüme sahip olunabilir. Göz çevresi için doğal maskeler, içerisinde ne olduğunun bilinmesi açısından çok daha güvenli bir kullanım sağlar.

Basit malzemeler ve kolay hazırlanış ile oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçilebilir. Morarmış ve soluk görüntü yok edilebilir. Doğal maske kullanımı, hazır olanlara nazaran çok daha avantajlıdır. Bu avantajlar şu şekildedir:

  • Kolay bir hazırlanış söz konusudur.
  • Kolay bulunan malzemeler kullanılır.
  • Kullanan kişi, içerisinde ne olduğunu bilir. Bu sayede güven hisseder.
  • Doğal malzemeler olduğu için cilde zarar vermez.

Göz Çevresi İçin Hazırlanabilecek Doğal Maskeler

Birden fazla maske söz konusudur. Kişiler uygunluklarına ve ellerindeki malzemelere göre tercih yapabilirler. Temiz olan yüze; bir adet yumurta akı, bir yemek kaşığı rendelenmiş havuç, bir çay kaşığı aloe vera, bir çay kaşığı tatlı badem yağı karıştırılarak ve sonrasında masaj yapılarak sürülür. Yarım saat kadar beklenip, durulanır. Yumurta akının protein bakımından zenginliği, sıkı bir cilt kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Sadece göz çevresi için değil, tüm yüz için bile kullanılabilir. İlk kullanımda bile farkı hissetmek mümkündür.

Diğer bir maske uygulaması, havuç ağırlıklı olarak yapılan bir maskedir. Havuç, içerdiği A vitamini sayesinde, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda kırışıklıklara karşı koruma sağlar. Pek çok cilt bakım malzemesinde, A vitamini kullanılmaktadır. Bu nedenle, iki adet havuç kabuğu soyularak suyu çıkartılır. Katı meyve sıkacağı kullanılabildiği gibi rendelenip suyu da alınabilir. Çıkan havuçların suyuna bir çay kaşığı tatlı badem yağı ilave edilip, karışım iki saat kadar buzdolabında soğutulur. Soğuk olan karışım göz çevresine sürülüp, yarım saat kadar bekledikten sonra, bol soğuk su ile durulanmalıdır. Düzenli olarak yapıldığında, göz çevresindeki fark ortaya çıkacaktır. Ayrıca salatalık da göz çevresi için çok bilinen bir sebzedir. Suyu çıkarılıp, buzdolabında soğutularak kullanılabildiği gibi suyu çıkarılmadan dilimlenerek de kullanılabilir. Yedek dilimler olmalı ve buzdolabında beklemelidir. Her iki kullanım halinde de stresli, kirli ve yıpranmış cilde iyi gelmektedir. Aynı zamanda kırışıklık oluşumunu da yavaşlatan bir yapıdadır.

Avokado, çok fazla faydası olan bir yiyecektir. Göz çevresi için de çok fazla fayda sağlar. Ezilerek püre haline getirilmiş avokado içerisine eklenecek beş damla tatlı badem yağı ile hazırlanan karışım, göz çevresine uygulanabilir. Koyu halkalar ve kırışıklıklar için çok etkilidir. Nemli bir yapı sağlar ve canlılık kazandırır. Pek çok göz ürününde bu nedenle avokadoya rastlamak muhtemeldir. Bununla beraber çoğu zaman elimizde olan Türk kahvesi de göz çevresi için etkilidir. Bir çay kaşığı Türk kahvesine, yarım çay kaşığı sızma zeytinyağı eklenerek oluşan karışım göz çevresine uygulanabilir. Maske cilt emene kadar kalabilir. Kan dolaşımını hızlandırmada çok etkilidir. Göz çevresi için doğal maskeler, uygulaması kolay ve hazırlanışı da çok basittir. Faydalı sonuçlar ortaya koymaktadır.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ