Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

 Birçok kişi gözlük kullananların makyajlarının arka planda kaldığına ve sönük olduğuna inanır. Ancak durum tam tersidir. Etkileyici bir makyajla özellikle de gözlerinizi gözlükle daha da belirgin yaparak ön plana çıkarabilirsiniz. Ancak gözlük kullananların makyaj konusunda dikkat etmesi gereken nokta gözlük çerçevesine uygun bir makyaj yapmalarıdır. Gözlük kullananlar için makyaj önerileri arasından bazıları ise şunlardır;

gozluk-kullananlar-icin-makyaj-onerileri

  • Gözlük katanlar uzak kalmayı tercih ettikleri maskara aslında doğru şekilde seçildiğinde ve uygulandığından hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Öncelikle kirpiklerinizin gözlük camına değmesini önlemek için kıvırıcı kullanabilir, ardından uzun gözükmesini sağlayan maskara yerine hacim katanları tercih ederek amacınıza ulaşabilirsiniz.
  • Far seçiminde ise dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Eğer gözlük camınız koyu renk ise açık renk farlar tercih etmeli, aynı zamanda kremsi farların yerine pudra olanları tercih etmelisiniz.

gozluk-kullananlar-icin-makyaj-onerileri

  • Eyeliner kullanımı için ise eğer gözlük camınız kalın ise kalın bir eyeliner çekmeli, gözlük camınız ince ise ince bir eyeliner çekmelisiniz.
  • Bakışlarınızın daha belirgin olması için gözaltlarınızdaki morluklardan kurtulmak için kapatıcı kullanabilirsiniz. Ancak kapatıcı seçerken ten renginize uygun olanları tercih ediniz.
  • Kaş için ise kaş kemiğinize aydınlatıcı sürebilir daha kavisli görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Gözlük çerçeveniz renkli ise ruj seçiminde daha mat ve sade renkler tercih edebilirsiniz. Gözlerinizi arka planda tutmak isterseniz de rujunuzu daha parlak ve göz alıcı tercih edebilirsiniz.

gozluk-kullananlar-icin-makyaj-onerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ