Gribe İyi Gelen Bitki Çayları

Gribe İyi Gelen Bitki Çayları

  Hasta, rahatsız olduğumuzda hemen ilaçlara sarılmadan önce çözümü doğada aramalıyız. Bunun için birçok bitki çayı sizin işinize yarayacaktır. Hem doğal olarak iyileşme sürecinize olumlu etki edeceği gibi hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirmiş olacaksınız.

gribe-iyi-gelen-bitki-caylari-5

Grip, soğuk algınlığı gibi durumlarda en birinci bitki çayı hiç şüphesi ki ıhlamurdur. Ihlamur bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi aynı zamanda öksürük içinde bir numara ilaçtır. Gribe ve nezleye çok iyi gelen çayların başında gelmektedir. Boğaz ağrısını aldığı gibi aynı zamanda vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olmaktadır. Ancak bitki çaylarını doğru demlemek çok önemlidir. Bitki çaylarından iyi sonuçlar alabilmek için doğru şekilde demlemeniz önemlidir. Ihlamuru çok kişi yanlış şekilde demlemektedir. Ihlamur haşlama olarak değil demleme olarak yapılmaktadır. Kaliteli içme suyunu iyice kaynatınız. 1 dakika bekledikten sonra bir avuç dolusu ıhlamur çiçeğini içine atınız. 7 dakika demlenmesini bekleyerek tüketebilirsiniz.

gribe-iyi-gelen-bitki-caylari-4

Grip ve soğuk algınlığına iyi gelen bir diğer çay ise zencefil çayıdır. Zencefil, boğazı yumuşattığı gibi öksürüğü de azaltmaktadır. Aynı zamanda mide bulantısı ve ağrısını da iyi gelmektedir. Evde zencefil çayı demlemek için 2-3 santim kalınlığındaki bir zencefili ince ince dilimleyin. Kaynamış suya atarak 15 dakika demlenmesini bekleyiniz. Zencefili dilimleyerek demlemek yerine rendeleyerek de demleyebilirsiniz.

gribe-iyi-gelen-bitki-caylari-3

Sığırkuyruğu çayı da bir diğer grip çaylarından biridir. balgam söktürücü olan bu çay grip ve soğuk algınlığı için birebirdir. Dolan göğsü ve burnunuzu açmaya yardımcı olmaktadır. 1 bardak çay için 1 tatlı kaşığı sığırkuyruğu kullanmanız yeterli olacaktır. Bitki çaylarını tüketmek zor olabilmektedir. Bunun için bal kullanabilirsiniz.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-01-07 17:05:10Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Ekinezya çayı bağışıklığı kuvvetlendirdiği için grip döneminde sıklıkla tercih edilen çaylardan biridir. Ekinezya çayı için 1 litre kaynamış suyun içine 4 kaşık kuru ekinezya atarak demlemeye bırakınız. 2-3 dakika bekledikten sonra tüketebilirsiniz.

gribe-iyi-gelen-bitki-caylari-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ