Canım Anne

Gül Suyu Şerbeti Tarifi

Gül Suyu Şerbeti Tarifi

Gül Suyu Şebeti, Gül Suyu içeceği gibi bir çok isim verilir ülkemizde ama bu işi ustaları Isparta da olur 2013 yılında denemiştim çok değişik bir tadı var gülleri seçerken kokulu olmalarına dikkat etmelisiniz yazıda belirtilen tarif cahidejibek.com den alınmıştır. Kendilerine bu güzel tarif için teşekkür ederiz… İsterseniz Gül Suyu Şerbeti Tarifini isterseniz Eline Sağlık Programın da ki videoyu izleyip tarifini öğrenebilirsin

Gül Şerbeti Nasıl Yapılır Gül Şerbeti Nasıl Yapılır1

Gül kokulu bir tarifim var bugün. Kan kırmızı ama gül tadında bir şerbet. Öyle gramlı, ölçülü bir tarif değil bu. Sadece yöntemi anlatmak istiyorum. Şeker ve su ölçüsünü kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Benim bu kadar gül yaprağım vardı. Yaklaşık 10 tane gülün yaprağı. Güllerin kokulu gül olması önemli. Benim güller fazla kokulu değildi.

GÜL ŞERBETİ NASIL YAPILIR?

Gül yapraklarını tencereye alın. Üzerine her gül için 1 su bardağı sıcak su ekleyin. 8-10 dakika boyunca kaynatın. İçine 10 bardak su için 1 çay kaşığı limon tuzu veya 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Boz bir rengi olan şerbet, bu aşamadan sonra kırmızılaşacaktır. Sıcakken içine şekerini atın. Şekeri damak tadınıza göre ayarlayın.

Afiyet şifa olsun. Şükrünüz bol olsun…

Gül Şerbeti Nasıl Yapılır2

Foto: Cahide Cibek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın