Günde Kaç Adım Atmak Gerek?

Sağlıklı yaşamın sırlarından birinin düzenli yürüyüş yapmak olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Günümüz çalışma hayatında çoğu kişi hareketsiz ya da az hareketli işlerde çalışıyor. Bu duru çeşitli sağlık sorunlarına yol açarken gün içine sığdırılacak kısa temiz hava yürüyüşleriyle sağlıklı yaşam yakalanmaya çalışılıyor. Sorulan en önemli sorulardan biri de günde kaç adım atmak gerek olarak karşımıza çıkıyor. Günlük olarak atılan adım sayısı kişinin ne kadar hareketli bir yaşamının olduğunun da göstergesi oluyor. Sağlıklı Yaşam için İpuçları başlıklı yazımızı da inceleyebilir, bu konuda neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

gunde-kac-adim-atmak-gerek
Günde Kaç Adım Atmak Gerek

Günlük Kaç Adım Atmak Gerekir?

Herkesin istediği sağlıklı yaşam aslında pek çok temel alışkanlığın edinilmesiyle sağlanabiliyor. Sağlıklı yaşam için öncelik sağlıklı beslenme olarak biliniyor. Ancak diğer desteklerle kişinin yaşam kalitesini artırması ve sağlıklı yaşaması mümkün hale gelebiliyor. Bunlardan biri de düzenli yürüyüş olarak biliniyor. Günde kaç adım atmak gerek sorusunun cevabını merak edenler günlük kaç kilometre yürümenin sağlık için iyi olduğunu da merak ediyorlar. Günümüzde cep telefonlarına indirilen çeşitli uygulamalarla atılan her adımı saymak mümkün hale geldi. Atılan adımlar sadece yürüyüş amaçlı olanlar değil. Günlük aktivitelerimiz sırasında attığımız her adım bu uygulamalar tarafından sayılarak bize bildiriliyor. Bu uygulamaların çoğu günlük 10 bin adım atılması için programlanmıştır.

gunde-kac-adim-atmak-gerek
Günlük Kaç Adım Atmak Gerek

Günlük Kaç Kilometre Yürümek Gerekir?

Sağlık için faydalı olduğu konuşulan günde kaç adım atmak gerek sorusu kaç kilometre yürümek gerek sorusuyla birlikte sorulur. Önerilen günlük adım sayısı olan 10 bin adım ortalama olarak 8 kilometreye tekabül eder. Az hareket eden kişilerin, tansiyon hastası olanların, fazla kilosu olanların ve sağlıklı yaşamak isteyenlerin günlük adımları saymak suretiyle 10 bin adıma ulaşıp ulaşmadığını yani 8 kilometre civarında yürüyüp yürümediğini kontrol altında tutması gerekir.

gunde-kac-adim-atmak-gerek
Günlük Adım Sayısı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ