Canım Anne

Günde Kaç Adım Atmalı?

Günde Kaç Adım Atmalı?

Sağlıklı bir yaşam ve fazla kilolardan kurtulmak içim günlük kaç km yürümeliyiz, günlük kaç adım atmalıyız içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Çoğumuzun genel sorunlarından biri olan fazla kilolar ve sağlıksız yaşam tarzı bizi hızlıca yaşlandırmaktadır. Çoğu kişi spor salonuna gidip egzersiz yapmaya vakit ayırmak istemez. Fakat sağlıklı bir yaşam için mutlaka hareket etmek gerekmektedir. Eğer spora vakit ayırmaya zamanınız yok ise günlük yürüyüşler yaparak daha sağlıklı ve ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Yürüyüşlerin belli bir tempoda ve belli bir adım sayısına ulaşması gerekir. Uzmanlara göre günlük belli sayıda adım atılması gerekiyor. Önerilen adım sayısı ve kilometre altına düşmeden her gün yürüyüş yaptığınızda kısa sürede etkisini görebileceksiniz.

Günde Kaç Adım Atmalı?

  • Uzmanlara göre günlük atılması gereken adım sayısı 10 bin olmalı. 10 bin adım ortalama ve vücut için oldukça yeterlidir. Kesinlikle 5 bin adımın altına düşmemelisiniz. Aksi takdirde sürekli hareketsiz kalmaktan dolayı sık ve fazla kilo alımı yaşayabilirsiniz. Buda birçok hastalığın ortaya çıkmasına neden olacaktır.
  • Günlük yürümeniz gereken kilometre değeri ise en az 3 kilometre olmalı. İdeal olan değer ise 20 km olmalıdır. Bunun 5 km ise hafif tempolu yürüyüş olarak yapılmalıdır. Ama tabi ki bu değer çoğu kişiye fazla gelmektedir. Elinizden geldiğince 3-5 kilometre günlük olarak yürümeye özen gösterin.
  • Eğer dışarısı soğuk ve yürüyecek uygun alan yok ise merdiven çıkıp inmeyi de yapabilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer sağlık konularını da inceleyebilirsiniz.  Sizin de evinizde deneyip memnun kaldığınız şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BnyQmezYMCU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ