Günde Ne Kadar Su İçmeliyiz?

Günde Ne Kadar Su İçmeliyiz?

Su insan vücudunun neredeyse tamamını oluşturmaktadır. Bu oran %70-%75 kadardır. Zaten bu oran öğrenildiği zaman insan vücudu için en gerekli şey su olduğu görülmektedir. Bu yüzden bebeklikten itibaren su alışkanlığı kazanılmalıdır. Bebekler altı aydan sonra su tüketmelidir. Çünkü bebekler sadece anne sütünü daha kolay sindirmektedir. Vücutları su için daha hazır değildir. Bu bakımdan bebeklere ilk 6 ay kesinlikle su verilmemelidir.

İnsanların ağırlıklarına göre su içilmesi tavsiye edilmektedir. Biz normal kilo da olan bir insan için su miktarından bahsedelim: Normal ağırlıkta olan bir insan günde ortalama 1,5 litre tüketmelidir. Yani bu da 8 su bardağına denk gelmektedir. Tabi ki de su tüketim miktarı çok abartılmamalıdır. Su içme alışkanlığı olmayan bir insan su içmeye yavaş yavaş başlamalıdır.

Yani birden 1,5 litre su tüketmesine vücut tepki verebilir. Su alışkanlığı kazanıldığı zaman düzenli olarak su tüketilmelidir. İnsanlar su içmeyi yaşamlarında alışkanlık bir hale getirmelidir. Yani kendilerinin görevi olarak benimsenmelidir.

Bazı Milletler Su Tüketimini Yaşam Tarzı Olarak Kabul Etmiştir

Düzenli olarak su tüketen kişiler de hastalıklara çok az rastlanılmaktadır. Hatta Japonlarda bu su tüketimi alışkanlık haline gelmiştir. Yani onların artık yaşam tarzıdır. Bir Japon güne 4 su bardağı içerek başlamaktadır. Suyu hiçbir zaman ihmal etmezler. Biz toplum olarak işlerimizi daha da ön plana koymaktayız. Fakat suyu çok gerilerde tutmaktayız.

Ama yeterince su alamayan bir vücut gerekli olan performansı sağlayamamaktadır. Bu da günü daha düşük performans ile tamamlamak demektir. Oysa vücuda gerekli olan su verilse insanlar daha da zihinde olmaktadır. Bu da beyinlerinin daha iyi çalışmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan su içmeyen herkes günde 1,5 litre su tüketmeyi planlamalıdır. Hiçbir zaman vücut susuz bırakılmamalıdır.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ