Canım Anne

Güneş Koruyucu Ürünlerdeki Büyük Tehlike!

Güneş Koruyucu Ürünlerdeki Büyük Tehlike!

Yaz aylarında en fazla kullanılan ürünlerden biri olan güneş koruyuculardan bazıları tehlike saçıyor. Güneş koruyucu ürünlerinin içerisindeki zararlı maddeleri sizler için derledik. 

Güvenli güneş kremi yasası 2012 yılında birçok ülkede devreye girdi. Güneş kremlerinin içerisinde bulunan bazı kimyasal içerikler cilt sağlığını tehlikeye atıyor. Güneş kremlerinin güvenli olması için içerisinede sadece belli başlı içeriklerin bulunması gerekiyor. Amerika Hawai bölgesinde içerisinde zararlı ve mercan resiflerine zarar veren güneş koruyucular yasaklandı. Cilt kanseri gibi ciddi hastalıklara yakalanmamak için kullandığım güneş ürünlerinin içeriğine dikkat etmek gerekiyor.

Güvenli Güneş Bakım Kremi Nasıl Olmalı?

• İçerisinde oksibenzon kimyasalları bulundurmamalıdır. Bu kimyasalların ciddi alerjik yan etkileri bulunmaktadır.
• Sprey veya toz halinde olmamalıdır. Çünkü sıkma esnasında içerisinde bulunan parçacıklar ve havadaki zararlı maddeler solunum sistemine etki edebilmektedir.
• Çinko oksit ve titanyum oksit içermelidir. Bu ürünler mineralli ürünlerdir. Cilt sağlığı için mineralli ürünler kullanmal gerekir.
• İçerisinde suni kimyasallar bulunan ürünler alerjik hastalıklara neden olmaktadır.

Sağlığınız için cildinize uygun faktörde ve ucuz olmayan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Ucuz ürünleri alıp kullanmanız cildinizin erken yaşlanmasına, hastalıklara, kalıcı lekelenmelere neden olacaktır. Güneş koruyucular güneşin zararlı etkenlerinden cildinizi korumalıdır yani cildinize zarar vermemelidir. Özellikle çocuklarda yazın kullanılan güneş bakım ürünlerinin içeriğine mutlaka bakmak gerekir. İçerisinde zararlı kimyasalların bulunduğu bu ürünler çocuklarda birçok hastalığa neden olabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi