Güpür Modelleri

Güpür Modelleri

Güpür; Fransızca “guipure” kelimesinden gelmekte olup, iplikten veya ipekten olan, geniş ilmeklerden oluşan bir tür dantel anlamına gelir. Fransız danteli olarak da bilinen güpürler değişik motifler veya şerit halinde üretilip, pek çok tekstil ürününde aksesuar olarak kullanılırlar. Güpür kullanılan yerler denince akla ilk gece elbiseleri, gelinlikler, perdeler, çok amaçlı örtüler, salon takımları ve ayakkabı, takı, çanta vs gibi aksesuarlar geliyor.

gupur-modelleri-1

Güpür dantel modelleri dantel çeşitleri arasında en pahalı ve gözde olanıdır. Ağır bir işçiliği olan güpürlerin şerit halinde satılanlarının metresi bile bazen binlerce lirayı bulabiliyor. Bu seçkin dantel çeşidi biraz da fiyatından dolayı giyim kuşamda özel günlerde kullanılmak üzere satın alınıyor. Gece elbiselerini, gelinlikleri güpür kullanarak rüya gibi bir kıyafet haline getirebilirsiniz.

gupur-modelleri-2

Güpür örnekleri için kataloglar hazırlanmakta ve çoğunlukla yurt dışından özel istek üzerine getirtilmektedir. Güpürü ev tekstillerinde görmek de mümkün. Uzun kullanım süresine sahip olan bu danteli evlerde genellikle perde, yatak örtüleri ve masa örtülerinde daha sık görmek mümkün. Son zamanlarda havlu kenarları, salon takımları için de güpür tercih ediliyor. Kattığı şıklıktan dolayı nerede kullanılırsa kullanılsın; güpürler kullanıldığı yere romantik ve nostaljik bir hava getiriyor.

gupur-modelleri-4

Evlerinde güpürlere yer vermek isteyen hanımların öncesinde iyi bir araştırma yapmaları gerektiğini düşünüyoruz. Fiyatından ötürü her zaman değişiklik yapamayacağınız bu pahalı ürünü uygulayacağınız yere göre ya tek parça olanından ya da metreyle şerit halinde almanız gerekiyor. Ufacık bir parça güpür bile kullanılan yerin zarifliğini ve şıklığını yükseltiyor, getirdiği elit havayla da sizlere haklı bir gurur yaşatıyor. Güpürü dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz elbette ama dediğimiz gibi yüksek maliyetlerde olduğundan seçiminizi çok doğru yapmalısınız.

gupur-modelleri-5

Sitemizdeki bebek örgüleri kategorimizde bebekleriniz için aradığınız her çeşit örgü modelini bulabilirsiniz. Ziyaret edip beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda da paylaşırsanız daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ