Canım Anne

H3N2 Virüsü Kapınızı Çalmadan ! Önleminizi alın ! Ahmet Maranki anlatıyor

H3N2 Virüsü Kapınızı Çalmadan ! Önleminizi alın ! Ahmet Maranki anlatıyor

Özellikle geçen hafta üst katta komşum 1 bütün ailesi ile birlikte yatağa düşmüşlerdi, ardında ben, eşim ve çocuğum hastalandık. Devamında bu hastalık tüm komşularımızı ziyaret etti. Sonrasında TVlerde çeşitli haberler yapıldı ama kimse ne olduğu hakkında kesin bir şey söyleyemiyor. Sevgili Ahmet Maranki bu hastalık ile ilgili yazısını sizler ile paylaşıyorum.. kendilerine teşekkürlerimi sunarım.

h3n2 virüsü açıklaması

Kesinlikle Köpürten Deterjan, Sabun ve Şampuanlardan Uzak Durunuz! Hakiki Sabun, deterjan ve TUZ SABUNU Kullanınız!

Güya domuz giribinden daha teklikeliymiş.

Antibiyotik etkili değilmiş! Gribe karşı antibiyotik!!!!

Hem de gereksiz antibiyotik kullanmayacakmışız !

h3n2 virüsü ilaçlar

Basında demeçler verilmeye devam ediyor. Okuduğumuza göre influenza A ile karşı karşıyaymışız. Bu H1N1 ya da H3N2 virüsü olabilirmiş. Hani şu “tavukları, kuşları” katlettirmişlerdi, ülke hala onun cezasını çekiyor. Keneler, zararlı böcekler, sinekler tarımımızda ve çevrede onulmaz yaralar açılmasına sebep olmuştu. Adına da Domuz Gribi, Kuş Giribi demişlerdi…

h3n2 virüsü nasıl korunuruz

Hani bu hayvanlar katledilince bu iş bitmişti!!!

acilservis

Güya bu yeri virüs karşısında “Domuz Gribi Çocuk Oyuncağı” imiş.

Sahi siz domuz gribine çare bulundu mu! Hangi ilaçtı o.

H3N2 virüsü ve ahmet maranki

Şimdi de H3N2 modası başladı! Bağışıklık Sisteminizi Güçlü Tutunuz!

 1. Yapacağınız çok kolay… (Kimsenin hastaneye gitmemesi için bir sebep yok!!! Doktor tedavisine uymanızı tavsiye etmek ve önermekten başka çaremizde yok…) Lakin şu aşağıdaki gıdaları ve önerilerimizi de bir köşesinizde bulundurmanız, gıda olarak tüketmenizi de öneririz. Bu paylaşımlarımız kesinlikle hastalık tedavi etmeye yönelik değildir. 5000 yıllık Nene Teknolojidir, Nano Teknoloji değildir!!!…
 2. Suya sabuna dokununuz. Kesinlikle köpürten şampuan ve sabunlar kullanmayınız. Hakiki sabunlar ve bizim önerdiğimiz deterjanları kullanınız. Muhakkak banyolarınızda TUZ SABUNU Kullanınız.
 3. Soğan (Soğanı hem çiğ, hem de yemekte bol bol kullanınız. Soğan suyu, Soğan Kürü yapınız. ve Soğan Kavurması yemeği yapınız. Bir de orta büyüklükteki soğanı 3 parçaya ayırınız, odanızın köşelerine koyunuz, soğan koklayınız, hakiki sabun ve soğanla ellerinizi yıkayınız. Maske yapınız.)
 4. Kırmızı Acı biber (Kırmızı biberi ama hakikisini yiyiniz, yemeklerinize koyunuz)
 5. Ekinezya: Gripteki en önemli etkisi bağışıklık sistemini güçlendirmesi. Bağışıklık sistemimizde zaten grip virüsünü tabiri caizse ‘yalayıp yutan’ doğal öldürücü hücrelerimiz olan akyuvarlarımız vardır ve ekinezya bunların hem sayısını hem fonksiyonlarını artırmaktadır. Dikkat edin, grip olmuş bir kişiyle her karşılaştığınız zaman grip olmazsınız, bağışıklık sisteminizin zayıf olduğu yorgun dönemlerinizde olduğunuz zaman bu mikroba yakalanırsınız.
 6. Meyan kökü: Hem bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi, hem de içerdiği virüs öldürücü onlarca antiviral doğal antibiyotik ile meyan kökü Allah’ın sanki virüs enfeksiyonları için yaratmış olduğu bir bitkidir gibidir. Hele bu etkilerine bir de balgam söktürücü ve öksürük giderici özelliklerini eklediğimizde meyan kökünün grip için ideal olduğu apaçık ortaya çıkmaktadır. Hepatitlerde de mucizeler yaratmaktadır, ancak bu ciddi durumda mutlaka doktor koolünde ve eke, kapsül gibi konsae formlarını kullanmak gerekmektedir.
 7. Meyan kökü; Yüksek tansiyon, şeker ve böbrek hastalığı olanların da kontrollü kullanması gereken bir bitkidir.
 8. Karabaşotu: Karabaş otunun içeriğinde 70 den fazla ve bir birinden farklı antibiyotik tespit edilmiştir. Hem bakterilere hem de virüslere karşı oldukça etkilidir. Gribal enfeksiyonlarda bazen virüslerin tahriş ettiği üst ve alt solunum yolları mukozasına bir de bakteriler hücum ederler, bu gibi durumlarda oldukça etkilidir.
 9. Kekik: Hemen hemen herkesin evinde bulunan bu kekik gribe karşı etkilidir. Bir çok doğal antibiyotiği bünyesinde barındıran bir başka kıymetli bitkidir. Hem çay hem de baharat olarak düzenli kullanılması gribi önlemektedir. Tazesi bulunursa salata olarak tüketilmesi daha da etkili olacaktır.
 10. Sarımsak: (Kastamonu Taşköprü Sarmısağı tüketiniz….. Kesinlikle Çin Sarmısağı Değil) 5000 yıldır ilaç olarak kullanılan bu kıymetli sebze mutfağımızdaki en kuvvetli doğal antibiyotiktir. Hem virüsleri, hem bakterileri hem de mantar ve parazitleri öldürücü etkisi vardır. Mısır piramitlerinin yapımı sırasında işçilerin salgın hastalıklardan Sarımsak yedirilerek korunduğunu tarih kitapları yazmaktadır. Her yeni çıkan antibiyotiğe bir kaç yıl sonra mikroplar tarafından direnç geliştirilip, işe yaramaz hale gelmelerine rağmen 5000 yıldır bu doğal antibiyotiğe direnç gelişememiştir, çünkü Sarımsağın içeriğinde bir değil yüzlerce antibiyotik bulunmaktadır ve mikroplar birine direnç geliştirse diğerine geliştiremezler.
 11. Siz biraz da doğaya güvenin.
 12. Toplu taşıma araçlarına binmeyiniz, okula ve işe gitmek yerine mümkünse istirahat ediniz, kronik rahatsızlığı olanlar kesinlikle bu ortamlardan uzak dursunlar.,
 13. Evinizi uzun süreli havalandırınız. Aşırı sıcakta kalmayınız. Soğuk havada içeride kalan insanlar, kuru ve aynı havayı sürekli soludukları için virüslere maruz kalırlar.
 14. Probiyotikli yoğurt, özellikle Kefir ve Kombuçay tüketebilirsiniz.
 15. Hasta kişiler ile yakın temastan kaçınılmalı. Grip benzeri bir hastalık geçirildiğinde evde istirahat edilmeli.
 16. Hastayken, hastalığı bulaştırmamak için mümkün olduğunca diğer insanlarla temas sınırlandırılmalı.
 17. Aksırma ve öksürme esnasında burun ve ağız kağıt mendille kapatılmalı ve kullanılan kağıt mendil çöp kutusuna atılmalı.
 18. Eller, sabun ve su ile sık sık yıkanmalı. Bulaşma yollarından olan ağız, burun ve gözlere kirli ellerle temas etmekten kaçınılmalı. Yüzeyler sık sık temizlenmeli.
 19. Antibiyotikler gribi tedavi etmezler bu nedenle hekim tavsiyesi dışında antibiyotik kullanılmamalı.
 20. Mevsimsel grip hastalığının yoğunlaştığı bugünlerde gripten korunmada yeterli ve dengeli beslenme ile yeterli istirahatin önemi de unutulmamalı.
 21. Limonlu, Himalaya tuzlu, Alkalisu karışımı içiniz.

hastane karı

nasılsın canım

Kaynak:maranki.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın