Halı Neyle Silinir? Halı Silmenin Püf Noktaları

Halı Neyle Silinir? Halı Silmenin Püf Noktaları

Halı silme ile ilgili merak edilenler arasında halı neyle silinir sorusu da yer alıyor. Evlerimizin dekorasyonunun başlıca ögelerinden olan halıların temiz olması hepimizin isteğidir. Günlük kullanımda kirlenme ihtimali yüksek olan halılara tozdan, lekelerden ve akarlardan dolayı sık sık silinmek ister. Bu durumda hamarat hanımlar arasında halı neyle silinir sorusu gündeme gelir. Halılarımızın kirli görünmemesi, her zaman pırıl pırıl olması için sizlere bazı halı silme önerileri sunuyoruz. Yazının devamından halı silmenin püf noktaları konusunu öğrenebilirsiniz.

Halı Neyle Silinir

Halı Silmenin Püf Noktaları

Halı neyle silinir sorusunun beraberinde halılardaki lekeler nasıl çıkar diye de çok merak edilir. Sitemizin çeşitli sayfalarında hangi leke nasıl çıkar gibi konuları işledik. Bunlardan biri olan Halıdaki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar? Konulu yazımızdan binlerce takipçimiz faydalandı. Halıların düzenli olarak temizlenmemesi sağlık açısından da risk teşkil eder. Üzerlerinde biriken akarlar ve toz kalıntılarının birikip mikroba dönüşmesi sağlığımız için zararlıdır. Halı temizliği günlük olarak genellikle süpürge ile yapılır. Ancak süpürmek uzun vadede yeterli olmaz. Halılar neyle silinir ve halı silmenin püf noktaları bilinerek bunun da belirli aralıklarla uygulanması gerekir. İşte halı neyle silinir sorusunun cevabı…

Halı Temizliği

Halı Neyle Silinir?

Halı neyle silinir diye merak ediyorsanız silmeden önce mutlaka süpürmeniz gerektiğini ve en iyi halı silme deterjanı beyaz kalıp sabun olduğunu belirtmek isteriz. Halı silmenin püf noktaları ise aşağıdaki gibidir.

  • Halı silme işleminden önce elektrik süpürgesiyle süpürmek yüzeysel tozların ve dökülen saçların gitmesini, bu sayede silindiğinde daha temiz olmasını sağlar.
  • Mayi sabunu olarak da bilinen Arap sabunu, beyaz sabunun yanı sıra halılar neyle silinir sorusunun en iyi cevaplarındandır. Arap sabununun kokusunu sevmiyorsanız içine kokulu deterjan ilave edebilirsiniz.
  • Halılar silinirken kimyasal deterjan kullanıyorsanız mutlaka eldiven takın.
  • Halı silmek için yumuşak bez ve sıcak su uygundur. Kimi hanımlar banyo lifiyle de halı silme işi yaparlar.
  • Halılarınızı silerken kimyasal deterjanlardan uzak durmaya çalışın. Bu sayede hem daha sağlıklı, hem de halının ömrünü uzatan bir temizlik yapmış olursunuz.
  • Halılar silinirken çok fazla ıslatılmaz. Çok ıslatılan halının kuruması zor olur ve küf oluşabilir.
  • Halı silme suyunuza bir miktar beyaz sirke katarak halının daha temiz ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.
Halıdaki Mürekkep Lekesi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ