Halıdaki Küf Lekesini ve Küf Kokusunu Çıkartma Yöntemleri

Halıdaki Küf Lekesini ve Küf Kokusunu Çıkartma Yöntemleri

Halıdaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki küf lekesi nasıl çıkar? özellikle rutubetli evlerde oluşan nem ve ıslak zeminden dolayı halılarda küf lekesi olmaktadır.

Küf lekelerinden kurtulmanın bazı önlerden geçiyor, öncelikle yalıtım veya daha fazla evimizi havalandırmak, önüne geçemediğimiz bir durum ise nasıl bir yöntemler uygulaya biliriz sorusuna yardımcı olmaya çalışacağız. Halılardaki kür lekelerinden kurtulmanın bir çok pratik doğal yöntemleri bulunmaktadır. Çok iyi kurutmaktan ve iyice havalandırmaktan geçiyor.                                                       ⇓

Halıdaki küf lekesi nasıl çıkar ve daha fazlası için pratik bilgiler linkine tıklamayı unutmayınız.

Halıdaki küf lekesi nasıl çıkar?

√ Limon suyu ve tuz etkisi limon asitli oluşundan dolayı, bakteri oluşunu önleyen doğal temizlik için en etkin çözüm, temizliğine geçmeden önce elektrik süpürgesinin vakumlu kısmıyla iyice süpürelim, ardından temiz ve serin ortama almakta fayda var temizliğine geçelim. Limon suyunun içerisine yarım çay bardağı kar tuz ekleyip dikkatli bir şekilde lekeye uygulayıp en az 30 dakika bekletelim, ve fırça yardımı ile fırçalayıp süpürelim.

√ Diğer bir çözüm ise kabartma tozu çok sık duyduğunuz kabartma tozu ile halı temizliği kimyasal karışımlar kullanmak istemeyen hanımlarımız için etkili çözümler, ilk olarak her zaman yaptığımız gibi elektrik süpürgesi ile vakumlu fazla olan küf lekesini azaltmaya çalışalım ardından lekenin üzerine kabartma tozunu yayalım ve bir gece bekletelim, ve tekrar vakumlu çekimle süpürelim ardından temiz bez ile deterjanlı su ile silelim.

√ En çok tercih edilen evimizde beyaz sirke kullanımı evimizde mutlaka bulunması geren doğal temizlik maddesi olarak düşünüyorum. Mikrop oluşunu önleyecektir. Beyaz sirkeyi sprey şişesine koyun ve halınıza uygulayın ve ardından hafifçe fırçalayın ve havalandırın.

Beyaz sirke ile temizliği

Halıdaki Küf Lekesi Nasıl Çıkar?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ