Halıdaki Vişne Lekesini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Halıdaki Vişne Lekesini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Halıdaki Vişne Lekesini Çıkarma Yöntemleri ve Kullanılacak Malzemeler

Halıdaki vişne lekesi nasıl çıkar? Evimizin eşyalarına uyum sağlayan canım halılarımız, her zaman dikkatli olmamayı başarırken istenmeyen ufak kazalar olabiliyor. Çocuklu evlerin meyve suyu lekesi hiç bitmez bunların başında vişne suyu lekesi en zor olanıdır. Bu lekelerden nasıl kurtula biliriz nasıl çıkar pratik yollarını ve kullanılacak malzemeler.

Vişne yapısıyla asitli meyve olduğu için lekesi de oldukça inatçıdır, halı gibi gözenekleri açık olan yüzeylere anında işliyor olması canımızı sıkmasın. İlk olarak hızlı bir şekilde davranmak ve asitli ürünlerle müdahale etmek, gerekmektedir.

Halıdaki vişne lekesi nasıl çıkar?

Bir çok halı şampuanları ve diğer ürünler piyasada mevcut, onların kullanımı da olabilir. Kullanmadan önce kullanma talimatını ve halınızın ufak bir köşesinde denemekte fayda var.

Evimizde doğal yöntemler kullana biliriz. İlk olarak asitli olan limon kullanımı deneye biliriz, halımıza zarar vermeden kullamak en güzeli yapacağımız işlem ilk olarak dökülen fazla vişne suyunu temiz bezle üzerine bastırarak çektirmek, lekemiz kurumuş ise ıslatarak çözülmesini sağlayın, ve bir kaç damla limon suyu dökün ve sünger yardımı ile leke çıkana kadar siliniz.

Lekeniz çok inatçıysa bunu deneyin! Amonyak kullana bilirsiniz zorlu vişne lekeleri için 1 yemek kaşığı ile suyu karıştırın püskürtme ile lekeyi siliniz.

√ Diğer bir çözüm ise hidrojen peroksit kullanımı bir çok lekede etkili olan bu yöntem nasıl kullanılır, öncelikle vişne suyu lekesini bol su ile siliniz ve ardından, temiz bir bez kullanımı şart diğer uygulamalar daha derinlemesine inatçı lekeler olabilir 1/4 hidrojen peroksit su ile inceltelim ve bez ile silelim, isterseniz halınızın uç kısmında deneyin ve lekenin çıkana kadar temizleyin.

Bir çok pratik temizleme yöntemleri ve halıdaki vişne lekesi nasıl çıkar püf noktaları için linke tıklamanız yeterlidir.

 

Halıdaki vişne lekesi nasıl çıkar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ