Canım Anne

Halkın Sarayları

Halkın Sarayları
  • Gezi
  • 24 Haziran 2012
Farkındayım epeydir, gezi fotoğraflarıyla dolu postlar koyuyorum. “E burası hobi sahibi, marifetlerini yayınlayan, hayalcinin buloğuydu” diyeceksiniz. Çok haklısınız, ama fotoğraf ta benim hobilerim arasında. Hem İfsak’ta fotoğraf kursu aldım, hem de bir dönem İlteriş Tezer atölyesinde fotoğraf çalışmalarında bulundum. Tabii adeta koşarak yapılan gezide çekilen fotoğraflar, yeterince fikir vermese de, daha sonra İlteriş hoca ile çalıştığım siyah-beyazlarımı paylaşmak isterim.
(Bir yandan da, ben gezerken, işler bir birikmiş, açığı kapatmak için her gün koşturuyorum, o nedenle yeni bir üretim yok anlayacağınız.) 
E dostlardan da istek gelince, hem facebook’tan, hem burdan gezi anılarımı paylaşmaya çalışıyorum.

Moskova Metrosuyla ilgili edindiğimiz bilgi şöyle:
Lenin devrimden sonra halka saraylar yaptırma sözü vermiş… Tüm halk, gençler ve üniversite öğrencilerinden oluşan gönüllü ordusu, bu dünyanın en büyük metrosunu inşaa etmiş. İnşaat sırasında kazalarda pek çok insan can vermiş, ama bu bir prestij meselesi olmuş. Her istasyon farklı etnik kökenden gelen halkların kendi bezemelerinden oluşmuş. Bu nedenle istasyonlara “Halkın Sarayları” adı verilmiş.

 Halk saraylarına sahip çıkıyor, gördüğünüz gibi, ne bir tahribat, kirletme, ne zarar verme görülmüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi