Hamilelik Kilolarından Kurtulun

Hamilelik Kilolarından Kurtulun

Kişiler, doğum sonrasında eski formlarına kavuşmak isterler. Doğum sonrasında ilk hafta ortalama altı kilo verilmektedir. Bu altı kilo bebeğin ve suyun ağırlığıdır. Hamilelikte ideal kilo alımı yaşandıysa, eski forma kavuşmak o kadar kolaydır. Zaten ilk altı haftada vücuttan tüm fazla sıvı atılmış olacaktır ve rahim eski boyutuna dönecektir. Bu dönemde dikkatli beslenme ve tatlıdan uzak durmak sayesinde ilaveten bir ya da iki kilo daha vermek mümkündür. Her şeyden evvel şunu anlamak gerekir ki, alınan kilolar yavaş yavaş alınmıştır. Kilo verilirken de bu yavaşlık göz önünde bulundurulmalı, çok aceleci davranılmamalıdır.

hamilelik-kilolarindan-kurtulun

Hamilelik Kilolarından Kurtulun

Hamilelik Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Doğum sonrasında beslenmede dikkat sağlanarak, diyet yapmadan kilo vermek mümkündür. Zaten emziren kişilerin, süt kesilmesi ihtimalinden dolayı diyet yapmaları önerilmez. Zaten hareketli bir dönem, dikkatli bir beslenme ile dengelenerek eski forma kavuşmak mümkündür. Dengeli bir beslenme önemlidir. Her besin grubundan tüketmeye gayret etmek gerekir. Tatlılardan, hamur işi ve abur cuburlardan uzak durmak gerekmektedir. Kuru veya taze meyveler, tatlı ihtiyacını gidermede etkilidir. Beslenme egzersiz ile desteklenmelidir. Özellikle de karın kasları çalıştırılmalıdır. Ayrıca bebekle yapılacak yürüyüşler hem bebeğe hem de anneye iyi gelecek, kilo vermede yardımcı olacaktır. Kişi bu evrede kendini asla aç bırakmamalıdır. Özellikle emziriyorsa buna dikkat etmelidir. Önemli olan seçilen besinlerdir. Egzersiz yaparken de özellikle loğusalıkta şunlara dikkat edilmelidir:

  • Egzersizlere başlama zamanı doktora danışılmalıdır.
  • Yavaş ve ani hareket içermeyen egzersizler yapılmalıdır.
  • Emzirmeden sonra egzersiz yapılmalıdır.
  • Oda iyi havalandırılarak ve rahat kıyafetlerle egzersiz yapılmalıdır.
hamilelik-kilolarindan-kurtulun

Hamilelik Kilolarından Kurtulun

Doğum sonrasında çok katı diyetler uygulanmamalıdır. Ayrıca kilo vermek takıntı haline asla getirilmemelidir. Zaten vücut kendini toparlayacaktır. Kişiler bu esnada dikkatli besin seçimleri ve ufak egzersizlerle kilo verme sürecini sağlıkla yönetebilirler. Zaten sadece doğum sonrası değil, her zaman sağlıklı ve dengeli beslenmek, egzersiz yapmak ve abur cuburlardan kaçınmak önemlidir. Bu nedenle fazladan, çok daha katı ve abartılı uygulamalara gerek yoktur. Doğru bir hayat tarzı ve beslenme alışkanlığı sayesinde, hamilelik kilolarına veda etmek mümkündür.

hamilelik-kilolarindan-kurtulun

Hamilelik Kilolarından Kurtulun

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ