Hamilelikte Süt İçmek! Hamileler Ne Kadar Süt İçmeli?

Hamilelikte Süt İçmek! Hamileler Ne Kadar Süt İçmeli?

Hamilelikte süt içmek oldukça önemlidir. Anne adayları bebeklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi ve doğması için ellerinden geleni yaparlar. Bebeğin anne karnına düştüğünden itibaren iyi beslenmesi gelişimi açısından önemlidir. Anne karnındaki bebek, anne adayının yediklerinden beslenir. Bebeğin ihtiyaçları ile birleşince hamilelerin bu süreçte kalsiyum ihtiyacı da artar. Kalsiyum deposu olarak bilinen süt bu dönemde devreye girer. Hamilelikte süt içmek anne adayına ve bebeğin gelişimine büyük yarar sağlar. Bugünkü yazımızı sıkça sorulan hamileler ne kadar süt içmelihamilelikte kaç bardak süt içilir gibi soruların cevaplarına ayırdık.

hamilelikte-sut-icmek
Hamilelikte Süt İçmek

Hamilelikte Süt İçmek Neden Önemlidir?

Sitemizde hamileleri ilgilendiren bu dönemle ilgili birçok içerik yer alır. Anne adaylarına yardımcı olan yazılarımızdan biri de Hamilelikte Kuyruk Sokumu Ağrısı Nedenleri başlıklı yazımızdır. Diğer içeriklerimizi de incelerseniz hamilelik ile ilgili merak ettiğiniz pek çok soruya cevap bulabilirsiniz. Hamilelikte süt içmek neden yararlı sorusuna geri dönersek;  sütte bulunan vitaminler ve doğal mineraller bebeğin gelişimine birçok önemli katkı sağlar. Sütün içinde yağ, protein, fosfor ve kalsiyum gibi mineraller bulunur. Ayrıca A- B2 – B12 – C vitaminleri açısından da zengin olan süt büyümeye yardımcı olmasının yanı sıra zeki gelişimini artırır, hastalıklara karşı direnci güçlendirir ve göz sağlığına önemli etkileri vardır. Cilt sağlığını da olumlu etkileyen sütün kemik yapısının gelişimine direkt etkileri zaten bilinenler arasındadır.

hamilelikte-sut-icmek
Hamileler Kaç Bardak Süt İçmeli?

Hamilelikte Ne Kadar Süt İçmek Gerekir?

İçeriğinde bulunan kalsiyum minerali süt; bebeklerin henüz anne karnındayken kemik gelişimini ve dişlerinin gelişmesini destekler. Hamilelikte süt içmek ayrıca annenin de kalsiyum ihtiyacı için gereklidir. Ayrıca fosfor da bebeğin kemik oluşumunun hızlanmasını sağlar. Hamilelikte kaç bardak süt içmek gerek sorusu günlük olarak 2 bardak olarak önerilir. Ancak hamilelikte süt içmek yeterli değildir. Yanı sıra yoğur, peynir ve diğer süt ürünlerinin de düzenli olarak tüketilmesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ