Hamileyken Denize Girmek Sakıncalı mı?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber tatil planları yapılmaya başladı bile. Ama hamileyken denize girmek konusunda anne adaylarında bazı soru işaretleri var. Denizdeki veya havuzda bulunan bazı zararlı mikropların zarar verip vermeyeceği konusunda endişeleniliyor. Yaz geldiği dönemde herkes kendini sahil kenarlarına atmak, rahatlayıp normal hayattaki stresten uzaklaşmanın hayalini kurar. Hamilelik döneminde de tatil planları yapılmak istense de hamileyken denize girmek sakıncalı olabilir düşüncesi akılları karıştırıyor. Hamileler denize mi yoksa havuza mı girmelidirler?

Hamileyken Denize Girmek Doğru mu?

Hamileyken Denize Girmek Doğru mu?

Hamilelikte havuza değil denize girilmesi öneriliyor. Havuzlar hijyen olarak zayıftır ve hamileler için risklidir. Havuzların temizliğini sağlamak için suya bazı maddeler koyarlar. Bu madde yeterince kullanırsa hamilelere herhangi bir zararı olmaz ama fazla kullanılması sonucunda yine risk oluşturur. Hamileyken denize girmek çok sakıncalı değildir fakat yanında birisini bulundurmaları gerekir.

Hamileyken Denize Girmek

Hamilelikte Yüzmenin Faydaları

Hamileyken havuza girmek bazı durumlarda faydalıdır. Ama havuzun temiz olduğundan emin olmak gerekir. Hamileyken denize girmek daha çok tercih edilir. Bunlardan bazıları;

  • Gebelik döneminin ilk aylarında sıkça rastlanılan bulantı ve kusma problemlerini aza indirir.
  • Yine gebelerin sıkça karşılaştığı sorunlardan biri olan sırt ve bel ağrılarını önler.
  • Kasları kuvvetlendirir.
  • Vücuda çeviklik verir.
  • Gebe kadınlarda psikolojik olarak rahatlama sağlar ve stresi azaltır.
  • Hamilelikte karşılaşılan diğer problemlerden biri olan aşırı kilo alımını da önler.
  • Uykusuzluk problemine iyi gelir. Uykuyu düzene sokar.
  • Gebelikte tansiyon yükselmesini önler.

Canimanne.com hamilelik döneminde ve doğumdan sonra işinize yarayacak pek çok sayfayla doludur. Bunlardan biri olan Hamilelikte Sütün Faydaları başlıklı sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Canımanne YouTube kanalımıza abone olabilir ve canimanne sosyal medya hesaplarımızı takip ederek tüm paylaşımlarımızdan hemen haberdar olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ