Hamileyken Nasıl Formda Kalınır?

Hamileyken Nasıl Formda Kalınır?

Artık hamile kadınlar egzersiz yapmanın güzelliğinin ve faydalarının farkındalar. Hamileyken yapılan sporlar nedir diye düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen cevaplar yoga ve pilates oluyor. Tabii ki vücudumuzun her alanına, her dakika dikkat etmemiz gereken bu kritik zamanlarda sporumuzu abartmamalıyız.

canımanne1

Uzmanlar aşırı ve yoğun bir spor yaparak hamilelik dönemi geçiren anne adaylarının bebeklerinin kilolarının diğer bebeklere nazaran daha düşük olduğunu dile getirirken kararında spor yapan anne adaylarının bebeklerinin kilosunun ise gayet normal olduğunu söylüyor.

canımanne4

Siz anne adayları böylesine önemli bir dönemde nasıl formda kalmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayırsa bu yazıyı pür dikkat okumanızı öneririm. Umarım her detayı uygular bebeğiniz ve kendiniz için en doğru olanını yaparsınız.

canımanne2

Öncelikle vücudunuzun kaldıramayacağı egzersizleri yapmaktan kaçının, kendinizi her gün egzersiz yapmalıyım hissinden uzak tutun çünkü sağlığınız her gün buna uygun olmayabilir. Göğüsleriniz bu dönemde olduğundan daha fazla büyüklüğe sahip olacağı için yaptığınız egzersizlerde bu bölgeye ağırlık verip belinizi ve sırtınızı daha fazla ağrıtmayın, hamileliğiniz süresince sağlıklı beslenmeye son derece dikkat edin, vitamin alabileceğiniz yiyecekleri tercih edin. Yüksek kalorili ıvır zıvırlardan uzak durun.

canımanne5

Yaptığınız her harekete dikkat edin, ani hareketler yapmayın, hamile olduğunuzu unutup bir yerlerden atlamayın ya da bir yerlere zıplamayın. Vücudunuzun bambaşka bir hal aldığı bu dönemde size en uygun pozisyonu bulun ve otururken, uyurken o pozisyonu kullanın. Bu süreçte yapabileceğiniz en kolay egzersiz yürüyüştür o yüzden her gün rahatlıkla yürüyebilirsiniz.

canımanne3

Hamileyken nasıl formda kalınır diye düşünüp kendinizi üzmeyin diye elimden geldiğince sizlere bu konuda bilgiler vermeye çalıştım. Umarım bu süreçte sizlere yardımcı olabilirim. Hepinize bebeğiniz ve aileniz ile sağlıklı bir ömür diliyorum!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ