Canım Anne

Harfleri Yeni Öğrenen 1 Sınıf Öğrencileri İçin Harf Çalışmaları

Harfleri Yeni Öğrenen 1 Sınıf Öğrencileri İçin Harf Çalışmaları

Okul öncesi eğitim çağında olan çocuklara ve 1.sınıf öğrencilerine öğretebileceğiniz en güzel harf çalışma etkinliklerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Birinci sınıfta olan ve okul öncesi eğitim alan çocuklara ilk öğretilen bilgilerden olan harflerin iyi öğrenilmesi ve akılda kalıcı olması için harf etkinlikleri gereklidir. Harf etkinlikleri sayesinde çocuklar harfleri sıkılmadan ve kolayca öğrenebilir. Ezber bilgiler akıldan kolayca uçup giderken görsel olan etkinlikler kalıcı bir şekilde hafızalarına işler. Harf etkinlikleri çocukları sıkmadan eğlendirerek onlara harfleri öğretmenizi sağlamaktadır.

Harf etkinlikleri arasında en fazla akılda kalıcı olan etkinliklerin başında el işi etkinlikleri gelir. Örneğin çocuklara renkli kağıtlar, geri dönüşüm metaryalleri, pamuk veya püsküller ile kolayca harfler oluşturabilirsiniz.

Büyük içi dolu harf yastıklar yapabilirsiniz. Bu yastıkları çocuklarınızın odasında kullanıp iyice akılda kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Harf yastık yapmak için istediğiniz harfi kumaşa çizin ve kesin. Daha sonra dikip içini pamuk veya elyaf ile doldurup çocuğunuzun odasına bırakın. Harf yastık hem rahat etmesini sağlayacaktır hem de o harfi öğrenmesini sağlayacaktır.

Harf etkinlikleri arasında en fazla tercih edilen boyama kağıtlarıdır. Boyama kağıtlarında yer alan hayvan, obje, meyve veya sebze şeklindeki eğlenceli harf çizimlerini çocuklar boyama yaparak harfleri öğrenebilmektedir.  Harf etkinlikleri boyama kağıtlarını aşağıdan bulabilirsiniz.

Harfleri Yeni Öğrenen 1 Sınıf Öğrencileri İçin Harf Çalışmaları

Aşağıda yer aşan harf etkinlikleri fikirlerini sizde kendi çocuğunuz üzerinden uygulayabilirsiniz. Ayrıca boyama kağıtlarını çıkartıp çocuklarınıza boyatıp da harfleri öğretebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi