Hassas Ciltlere Papatyalı Cilt Toniği

Hassas Ciltlere Papatyalı Cilt Toniği

Hassas ciltler özel bakım, ilgi ve önlem ister. Genelde kuzey ülkelerinde yaşayan insanların açık tenli olup hassas cilt yapılarına sahip oldukları bilinir. Artık günümüzde tüm dünyada yaşayan insanların da cilt yapılarında değişme oldu. Dünyada ortalama %40’a yakın insanlarda hassas cilt yapısı görülebiliyor. Ani ısı ve iklim değişiklikleri, katkı maddesi içeren gıdalar, kimyasallar, cilde yanlış uygulama işlemleri ve sonuçları, stres hassas cilt yapılarını fazlalaştırdı. Hassas ciltlere papatyalı cilt toniği uygulanabilir. Hassas cildinize doğal bakımlar ve tonikler uygulayabilirsiniz. Koruyucu ve nemlendirici kremler de kullanabilirsiniz.

papatya

Papatya: Cilt hastalıkları ve sorunlarında, hassas ciltlerde, cilt soyulması ve deri döküntülerinde, ciltteki akne ve sivilce lekelerini hafifletmede ve gidermede kullanılan ve stresin azalması için de çayı tüketilebilen mucize bir bitkidir. Hassas ciltlere papatyalı cilt toniği uygulaması düzenli yapıldığında ve uygulandığında cildi rahatlatıcı, onarıcı, stresten arındırıcı ve yorgun bir ciltten kurtarıcı etkisi ile cilde yenilik ve tazelik kazandırıyor.

cilt-bakimi

Ekseriyetle bayanların bu dertten mustarip olduğu biliniyor. Hassas cilt ;ani ısı değişimlerini, soğuk ve sıcağı sevmez. Cilde uygulanan yanlış işlemler ve uygulamalar, cildi daha fazla duyarlılaştırır. Cilt, acılı yemeklerden, alkolden ani reaksiyon ve tepki göstererek kızarır. Terleme ve güneş ışınları cildi tahriş edici etkiye sahiptir ve lekelenmeye sebep olur. Stres: ciltte değişikliklere sebep olur cildin renk tonunu değiştirir. Duyarlı ve hassas cilt bu oluşumlara ve olumsuz etkenler ve faktörlere karşı çabuk tepki verir, kızarıklık ve iritasyonlara neden olur. Hassas cilt, kuru bir cilt yapısına sahiptir. Koruyucu ve nemlendirici kremler, doğal tonik ve kürler, onarıcı maskeler uygulanabilir. Hassas ciltlere papatyalı cilt toniği hazırlanışı ve malzemeleri; papatya çay gibi demlenip süzülür. Bu cilt toniği olarak kullanılır. 100 gram buğday 1 bardak suda haşlanır. Ilıkken blenderden geçirilir. İçine 1’er tatlı kaşığı bal ve zeytinyağı katılır. Karışım cilde sürülüp 20 dakika bekletilir ve ardından ılık suyla durulanır. Cilt sağlığın merkezidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ