Canım Anne

Havlu Kenar Modeli Yapımı

Havlu Kenar Modeli Yapımı

Evinizde kullanacağınız veya çeyizinize koyabileceğiniz yapımı oldukça basit şık duran havlu kenarı modeli yapımını sizler için derledik.

Havluların kenarına motiflerinin renklerine uygun olarak işleyebileceğiniz kolay bir kenar modeli arıyorsanız sizler için hazırladığımız bu modeli değerlendirebilirsiniz. Alt zemini zincir üst zemini ise çiçek şeklinde olan havlu kenarı modeli yapımının detaylarını aşağıdan aşamalı ve videolu olarak bulabilirsiniz.

Havlu Kenar Modeli Yapımı

Gerekli Malzemeler: Havlunuzun motiflerindeki renklere uygun iki renk ip,mekik, tığ ve fazla ipi kesmek için makas gereklidir.

  • Motifleri yapabilmek için ilk olarak zemini ayarlamanız gerekir.
  • Mekiğe ipi dolayıp iki düğüm atın. Daha sonra ise motifin düzgün olması için tığdan yardım alıp alt ipi tığın üzerinden geçirin. Bir üstten bir alttan batırın. Daha sonra ikinciyi alıp yine bir düğüm atıp aynı şekilde yapın. Bu şekilde tam 24 tane kirpik yapın.
  • 24 adet kirpik yaptıktan sonra ipi çekip tığdan yavaşça çıkarın ve iyice sıkılayın. Sıkılama işlemini dikkatli yapın ki kayma olmasın.
  • Yaptığınız kirpikleri elinizde toplayıp açılmasın diye çakmakla yakın.
  • Motifin üst kısmını istediğiniz renk iplikle çevreleyin. Bunun için herhangi birinin içerisinden ipi geçirip düğüm atın. Bu şekilde sırasıyla batarak tüm kenarı çevreleyin. Daha sonra ikinci sıra için ilk yaptığınızın üstüne çıkıp bir düğüm atıp devam edin. Bu şekilde 2. ve 3. sırayı da yapıp motifinizi tamamlayın.

Havlu Kenar Modeli Yapımı Videolu Anlatım

Havlu kenarı yapımının detaylı anlatımına aşağıda yer alan videomuzdan ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi