Havlu Kenarı Çeşitleri

Havlu Kenarı Çeşitleri

Kadınlarımızın çoğu dantel örmeye havlu kenarlarıyla başlar. Havlu kenarı dantelleri örmesi kolay ve zevkli olduğundan dantele başlamak için güzel bir adımdır. Havlu kenarı dantel yapımı genç kızlar için dantele geçişte oldukça keyifli bir el işidir. Kendi çeyizleri için ördükleri havlu kenarı dantel örnekleri, elden ele dolaşarak geçmişten günümüze kadar gelişip güzelleşmeye devam etmiştir. Her geçen gün yeni modellerle karşımıza çıkan havlu kenarı danteller sıradan ve basit havluları bile adeta bir sanat eserine çeviriyor.

Evlerin banyo ve mutfaklarında salınan dantelli havlular birbirinden güzel motifler ve işlemelerle şıklık yarışında her zaman ilk sırada yer alıyor. Havlu kenarı çeşitleri arasında tığ işi dantel havlu kenarları, iğne oyası havlu kenarları, halkalı dantel havlu kenarları, firkete işi havlu kenarları gibi birbirinden farklı ama bir o kadar zarif ve şık havlu kenarı çeşitlerini sayabiliriz. Her biri için kadınlarımız el emeği göz nuru dökerek çok zevkli el işlerine imzalarını atıyor.

Havlu kenarı dantel modelleri kadınlarımızın boş zamanlarını değerlendirdiği en keyifli ve kolay el işlerindendir. Havluların rengine uygun dantel ya da floş iplerle ördükleri dantel havlu kenarları, hem çeyizlerinde hem evlerinde misafirlerin beğenisine sunuluyor. Havlu kenarı çeşitlerini saymıştık, kadınlarımızın hayal gücünün sınırsızlığı yaptıkları el işleriyle de kanıtlanıyor. Güzel zaman geçirirken ürettikleri el işlerini her fırsatta sergilemeyi seven hanımlarımız, dantel şıklığını evlerinin en dikkat çeken yerlerinde kullanarak  göze görünür hale getiriyorlar. Dantel işleri genel olarak zahmetli ve yorucu işler olmasına karşın havlu kenarı örmek hanımların en çok zevk aldığı el işlerinden olmaya devam ediyor. Kolay örülebilir oluşu, renkli iplerin kombine edilebilir olması havlu kenarı dantel örgülerini daha cazip hale getiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ