Havlular Nasıl Yıkanır? Havlu Yıkama Püf Noktaları!

Havlular Nasıl Yıkanır? Havlu Yıkama Püf Noktaları!

Günlük yaşamımızın içinde vazgeçilmez eşyalardan olan havluların hijyeni ve temizliği çok önemlidir. doğru olan her evde herkesin havlusunun ayrı olması olsa da genellikle lavaboların yanına astığımız havlular aile bireylerinin hepsi tarafından kullanılır. Yani günlük havlularımız ayrı misafirlik havlularımız ayrıdır. El ve yüz kurulamanın yanı sıra havlular mutfaklarımızda da yer bulur. Bu nedenle havluların sık sık ve doğru bir şekilde yıkanması gerekir. Havlu yıkama püf noktaları bilinmesi gerekli hijyenin sağlanması açısından önemlidir. Bugünkü yazımızda havlular nasıl yıkanır sorusunu cevaplamaya çalışacağız.

havlu-yikama
Havlular Nasıl Yıkanır

Havlular Nasıl Yıkanır?

Havlular nasıl yıkanır? Havluların yıkanması konusuna geçmeden önce üzerinde mikropların ve bakterilerin barınma olasılığının yüksek olduğu bu eşyaların mutlaka her gün değiştirilmesi gerektiğini belirtmek isteriz. İster el havlusu olsun, ister banyo havlusu olsun kişinin ölü deri hücreleri havluların üzerinde birikir. Bu hücreler nemle bir araya gelince mikroplar çoğalır. Havlu yıkama bu nedenle önemlidir. Ayrıca yıkanan havluların tam olarak kurumasının sağlanması, nemli olarak dolaba kaldırılmaması da gerekir.

havlu-yikama
Havlu Yıkama Püf Noktaları

Havlu Yıkama Püf Noktaları!

Havlu yıkama püf noktalarını sizler için aşağıda sıraladık. Bu detaylara dikkate derseniz havlularınız tertemiz ve yumuşacık olur. Havlu Kenarı Modelleri sayfamızda onlarca yeni havlu kenarı örneği yer alır.

  • Renkli ve beyaz havluları ayrı ayrı yıkamalısınız. Beyaz havlular 60 derece, renkli havlular 40 derece sıcaklıkta yıkanır. Renkli havluları 40 dereceden sıcak suda yıkarsanız çeker ve üzerindeki lekeler çıkmaz.
  • Makinenize çok fazla deterjan koyarsanız havlular sertleşir.
  • Havlular tam olarak durulanmazsa bakteri ve küf oluşabilir.
  • Havlu yıkama sırasında kenarlarındaki dantelleri ve oyaları da hesaba katarak makine programı seçin.
  • Havlularınızı yıkarken diğer çamaşırlarla karıştırmadan tek olarak yıkayın.
  • Fazla yumuşatıcı koymak renkli havlularınızın renginin solmasına yol açar.
  • Şebekeden gelen su havlularda sertleşme yapabilir. Yıkama suyuna beyaz sirke ilave ederseniz havlularınız daha yumuşak olur.
  • Havlularınızı yıkarken etiketlerinde yazan yıkama talimatlarına dikkat edin.
havlu-yikama
Havlu Yıkarken Dikkat Edilecekler
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ