Hayatınızı Kolaylaştıracak Öneriler

Hayatınızı Kolaylaştıracak Öneriler

Genellikle kışın kullandığımız yünlü, tüylü palto, kazak v.s gibi kıyafetlerin tüylenmesini gidermek için ponza taşı çözümünü uygulayabiliriz. Bu kıyafetlerimizin tabir-i caizse kötü görünüşünü giderecek daha güzel bir görüntüye sahip olmalarını sağlayacaktır.

blank

İkinci çözümümüz ise, herkesin bildiği pirinç ısıyı oldukça iyi muhafaza etmektedir. Evinizde kullandığınız bir kese hazırlayın, çorapta olabilir ve bunun için başta söylediğimiz gibi pirinç ile doldurun. Bunu bir mikrodalga fırında bekletip, ısıtın. Yaptığımız bu pratik şey sıcak su torbası ile aynı görevi görecektir.  Belirli dönemlerde çektiğiniz karın, kalça v.s gibi ağrılardan kurtarmak için oldukça alternatif bir şey olacaktır.

blank

Bir diğer fikrimiz ise,  şu anda moda olan babet ayakkabıların numaraları genel olarak küçük olduğu için ayağımızı sıkar buna çözüm olanakta şu fikri deneyebiliriz: Kalın bir çorap ile giyindiğimiz babete saç kurutma makinesi ile sıcak hava üfleyerek ayakkabının hacminin büyümesini sağlayabiliriz.

Ütü yaparken yaktığımız kıyafetler bir an meselesi ama bu da çaresiz değil. Tabi ki yanan kıyafeti geri getiremeyiz ama en azından ütünün alt tabanını kurtaralım. Bir parça havlu peçeteye mumu eritip döküyoruz, ütü sıcakken temizce ütümüzün altını siliyoruz ve mucize bizimle diyoruz. Bunun yanı sıra ıslak mendili lavanta ile birlikte yıkayarak çıkan suyu da ütünün altındaki yanık bölgeyi yok ettiğine dair bilgiler vardır.

 

Hayatımızı kolaylaştıracak yöntemlerden biri ise, çocuklarımızın saçlarına yapışan sakızlardan kurtulmak için, sakızın yapıştığı yere bir parça buz sürerek sakızı kolayla çıkarabiliriz.

Bunlar hayatımızı kolaylaştıracak ufak ipuçlarıdır. Hayatımızı kolaylaştıracak çok ipuçları bulunmaktadır. Bu püf noktaları hayatımızı kolaylaştırırken bazen de yanlış bilgiler verilmesi nedeni ile daha da kötü olduğu zamanlarda olmuştur.

Son olarak elektrikler kesildiğinde evinizde eğer mum yok ise, karalıkta kalmamak için hemen portakalın üst kısmını kapak şeklinde 1 tur kesiyoruz, portakalın içindeki beyaz lifli kısmını biraz dışarı çıkarıyoruz, üzerine zeytinyağı döküyoruz, emilmesini sağlıyoruz, daha sonra beyaz kısmını çakmak yardımı ile yakıyoruz ve mumumuz hazır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ