Hazır Çorba ve Ev Yapımı Çorbaların Farkı

Hazır Çorba ve Ev Yapımı Çorbaların Farkı

   Özellikle de kışın çorbalar sofralarımızın olmazsa olmazıdır. Hem sindirimi kolay olması açısından hem de lezzetli olması açısından Türk mutfağından birçok farklı çorba çeşidi bulunmaktadır. Kolaylık olması açısından birçok markada ve çeşitte hazır çorba üretilmektedir. Ancak özellikle de çocuklarda bu çorbaların kullanılması önerilmemektedir.

hazir-corba-ve-ev-yapimi-corbalarin-farki-1

Katkı maddesi ve renklendirici içeren hazır çorbalar sağlığınız için faydalı olmayabilir. Uzun süre saklanması sağlanabilmesi için içerisine birçok kimyasal madde katıldığı bilinmektedir. Bu da kanser gibi bir.ok hastalığı tetiklemekte bu yüzden de önerilmemektedir. Zaman bakımında yapımı kolay olsa da insan sağlığı için olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Uzmanlar sağlık açısından zararlı olduğu için hazır çorbaları tüketmeyi önermiyor ve uyarıyor.

hazir-corba-ve-ev-yapimi-corbalarin-farki-2

Çocuklarınız ve kendiniz için sebzeleri kullanarak sağlıklı çorbalar yapıp tüketmeniz en doğrusu olacaktır. Her ne kadar zaman açısından hazır çorbalara göre daha fazla vakit alıyor olsa da sağlık açısından önemlidir. Evinizde kendi hazırladığınız çorbalar sağlık açısından daha faydalı ve yararlıdır. Çeşitli sebzeler veya bakliyat ile hazırladığınız çorbalar her ne kadar hazır çorbalara göre zahmetli olsa da daha doğal ve sağlıklı olacaktır. Evdeki taze ürünler ile yaptığınız çorbalar içerisinde kimyasal madde içermediği için hazır çorbalara göre çok daha fazla lezzetli ve sağlıklıdır.

hazir-corba-ve-ev-yapimi-corbalarin-farki-3

Çorbalar ana yemekten önce içildiği için mide ile buluşan iyi yiyecektir. Bu yüzden doğal ve sağlıklı olanın seçilmesi önemlidir.

hazir-corba-ve-ev-yapimi-corbalarin-farki-4

  Ev yapımı çorbalar arasında ne çok tercih edilenler ise mercimek, tarhana, şehriye ve yayla çorbasıdır. Her biri ayrı lezzetlerde olan bu çorbaları kendiniz yaparak güvenle tüketebilirsiniz. İçinde ne olduğu bilinmeyen renklendirici, koruyucu madde ve kimyasal içeren hazır çorbalar yerine kendi yaptığınız nefis çorbaları güvenle tüketebilirsiniz.

hazir-corba-ve-ev-yapimi-corbalarin-farki-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ