Her Gün Sarımsak Yenilmesi Kalp Sağlığı Açısından Faydalı Mıdır?

Her Gün Sarımsak Yenilmesi Kalp Sağlığı Açısından Faydalı Mıdır?

Sarımsak ülkemizde çok sık olarak kullanılmaktadır. Birçok insan her yemeğinde sarımsak bulundurur. Sarımsağı seven de çoktur. Fakat kokusundan dolayı da yemeği tercih etmeyen çok sayıda insan vardır. Bazı yörelerde her yemeğin ana kaynağı sarımsaktır. Bu tamamen alışkanlıktır. Sarımsağın en çok bilinen özelliği antibiyotik olmasıdır.

Sarımsak

Sarımsak

Bunu her insan bilmektedir. Hatta birçok insan sarımsağı ilaç olarak görmektedir. Sarımsağın çok sık tüketilmesi doğru mudur? Sarımsak tüketimin de kesinlikle bir ölçüt olmalıdır. Aşırı şekilde tüketilmemelidir. Sarımsağın fazlası da zarar olmaktadır. Bu yüzden her gün yemeklerde 1-3 diş arası kullanım yeterlidir. Fazla abartmaya gerek yoktur. Faydasını görmek istiyorsanız zeytinyağında bekletilerek o şekilde tüketmek mümkündür.

Sarımsak Kalbe İyi Gelir Mi?

Sarımsak her derde deva gibidir. İnsanlar en çok kalbe faydasını merak etmektedir. Sarımsak kalbe faydalıdır. Çünkü kalp krizi kanın pıhtılaşmasından kaynaklanmaktadır. Sarımsakta bu kanın pıhtılaşmasını engellemektedir.

Bu yüzden kalp krizine fayda vermektedir. Kalp dışında birçok faydası da bulunmaktadır. İnsanlar iltihap giderici olarak da kullanmaktadır. Sarımsak çok etkilidir. Kokusu da aşırı derecede keskindir. Halk arasında saç çıkarma yöntemleri de uygulanmaktadır.

Kalp sağlığı için sarımsak tercih edilebilir. Her gün belli miktarda tüketilebilir. Yani bir zararı yoktur. Eğer kokusundan rahatsız olunuyorsa pişirilerek daha iyi tüketim sağlanmaktadır. Sarımsak tam anlamı ile kalp dostu diyemeyiz.

Fakat araştırmalarda kanın pıhtılaşmasını durduğu söylenmektedir. Yani kan akışını daha düzgün olarak sağlamaktadır. Zaten sarımsağı sık olarak tüketen bir kişinin kalp ile ilgili pek sorunu olmamaktadır. Elbette sarımsak tüketip de kalp krizi geçiren insanlarda bulunmaktadır. Çünkü kalp krizi sadece bir sebebe bağlı değildir. Birden çok sebep olabilir. Mesela kişinin strese girmesi de kasları kasarak kalp krizi geçirmesine neden olur. Bu yüzden tek bir ayrıntıya odaklanmak doğru değildir. Sarımsak kalp için destek olur. Yani çok beklentiye girilmemelidir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ