Her Kadın Bir Aşçıdır

Her Kadın Bir Aşçıdır

Yemek yapmak pek çok kadın için tutkudur. Lezzetli kıskanılacak yemekler yapmak herkesin hayalidir. Her kadın bir aşçıdır. Yemek yapmanın püf noktaları vardır. Bunları bilmek ya da öğrenmek güzel yemekler yapmak için yeterli olacaktır. Yemek yapmaya basit yemek tariflerini deneyerek başlayabiliriz. Tecrübeli aşçıların sayfalarını takip ederek nasıl lezzetli ve basit yemekler nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Yemek yaptıkça kendinizi geliştirir çok lezzetli yemekler yapabilirsiniz.Hazır yemekleri kullanarak yemek yapmayı öğrenemezsiniz. Yemek tarifleri kitapları edinerek ya da beğendiğiniz aşçıların yöntemlerini, tecrübelerini deneyerek  harika ve lezzetli yemekler yapabilmek zor değil.

canım anne-140

Yemek yapmak için önce basit yemeklerden başlamalısınız. Zor yemekleri seçerek boşa vakit geçirebilir, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Öncelikle yapmak istediğiniz yemeklerin tariflerini okumanızı öneririz. Neyin nasıl yapıldığı ve kullanılan malzemeler size fikir verecektir. Bazı besinleri önceden hazırlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Yüksek ateşte pişen yemeklerin çok lezzetli olmadıkları ya da iyi pişmediklerini bilmekte fayda var. Daima kısık ateşte yemek pişirmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Yemek pişirmenin ana kuralları ve püf noktaları vardır. Bu püf noktaları takip etmeniz halinde iyi yemekler yaparsınız. Yemeklere lezzet katacak eklemeler yapmak yine leziz yemekler hazırlamanızda yardımcı olacaktır. Çok tuzlu yemekleri biraz şeker ya da patates ekleyerek dengelemek yemek yapmaktaki püf noktalardandır. Yemeğe katacağınız soğan, baharat yine yemeğinizin lezzetini belirleyecek özelliklerdendir.

En etkili baharatlardan olan nane, fesleğen, maydanoz, dereotu, pul biber ve kekik ile çok lezzetli yemekler ortaya çıkarmanız mümkün.Yemeğinizde kullanacağınız yağın kalitesi de yemeğin lezzetini etkiler. Örneğin tereyağ katılarak yapılan pilav lezzet bakımından istediğiniz sonucu verecektir. Yemekteki tuzu iyi dengelemelisiniz. Yemeğiniz pişmeden kontrol etmeyi unutmamalısınız. Yemeklerinize katacağınız soslar yine yemeğin lezzetini ikiye katlayacak unsurlardandır. Yemeklerinizde taze ürünler kullanmaya özen gösterin. Taze ürünler yemeğinizin kalitesini arttıracaktır.

canım anne-138

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ