Hızlı Bir Şekilde Basen Eritme Egzersizleri

Yaz ayları yaklaşırken çoğu kişi kilo vermek, vücut şekillendirmek için spor ve egzersiz yapmaya başladı. Kadınların en sorunlu bölgelerinden olan basen kısmını doğru egzersizleri yaparak kısa sürede eritebilirsiniz.

Kadınların en sorunlu bölgelerinden biri olan basenler eritmesi de bir o kadar zor bölgedir. Çoğu kadında genetik özelliklerden dolayı hayatı boyunca bir sorun haline gelen basenler çoğu kadın da ise vücuttaki yağ oranın fazla olması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Basenli kadınlar genelde günümüz toplumlarında pek beğenilmemektedir. Beğenilmek bir yana çoğu kadın basenleri yüzünden istediği kıyafetleri giymekte zorluk çekme, sürekli uzun üstler ile basenlerini kapatma derdindedir. Yaz ayları yaklaşırken tatilde rahatça bikini giymek, şort, etek, dar pantolonlar giymek için basenlerinizi bir an önce eritmeye başlamalısınız. Düzgün bacaklara sahip olduğunuzda kendinize olan güveninizde artacaktır. Hızlı bir şekilde basen eritme egzersizleri;

Plank Side Ups Egzersizi

İlk olarak uyarmalıyız ki egzersiz yapmadan önce ufak hareketler ile ısınıp daha sonra sizin için önerdiğimiz egzersizleri yapmalısınız. Plank Side Ups egzersizi kişiyi biraz zorlayabilen bir hareket şeklidir. Bunu yapmak için yere egzersiz minderinizi serin. Fotoğrafta görüldüğü gibi dirseğinizin üzerindeyken bacağınızı 30 cm kadar yukarı kaldırıp indirin. Her taraf için bu hareketi en az 20 defa yapmanızda fayda vardır.

blank

Hızlı Bir Şekilde Basen Eritme Egzersizleri-1

 

One Leg Lunge Egzersizi

Herkesin kolayca yapabileceği One Leg Lunge egzersizi için bir sandalye yeterli. Oldukça etkili olan basen yağlarını kısa bir sürede yok eden bu egzersizi gün içerisinde ne kadar çok yaparsanız o kadar hızlı basenlerinizi eritirsiniz. Fotoğrafta da görüldüğü gibi bir ayağınızı yere diğer ayağınızın uç kısmını ise sandalyeye koyun. Daha sonra ayağınızı kırarak aynı pozisyonda oturup kalkın.

blank

Hızlı Bir Şekilde Basen Eritme Egzersizleri-2

Hızlı Bir Şekilde Basen Eritme Egzersizleri Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=cE0A02zQKi0

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ