Hızlı Saç Uzatma Püf Noktaları!

Hızlı Saç Uzatma Püf Noktaları!

Kadınların alımının ve güzelliğinin simgesi olan saçlar genellikle uzun olarak kullanılır. Kısa saç modelleri de pek çok kadın tarafından tercih edilir. Aslında doğru olan kişinin yüz şekline ve fiziki yapısına göre saç modeli tercih etmesidir. Uzun saçlardan vazgeçemeyen kadınların sayısı çok fazladır. Kadınlar saçlarının bir an önce uzamasını isterler. Çoğu zaman boyadan, bakım yapmamak ve saçlara gerekli özenin gösterilmemesinden dolayı saçlar çok da kolay uzamaz. Tam da bu noktada hızlı saç uzatma konusu devreye girer. Saçlarım nasıl daha hızlı uzar diye merak edenler hızlı saç uzaması püf noktalarını araştırmaya başlarlar.

hizli-sac-uzatma
Hızlı Saç Uzatma

Saçlar Nasıl Daha Hızlı Uzar?

Kükürtlü Sabun Saça Faydalı mı? Kükürtlü Sabunun Faydaları! Başlıklı yazımız binlerce takipçimiz tarafından ilgiyle okundu. Siz de bu ve diğer sayfalarımızdan çeşitli konularda faydalanabilirsiniz.

Saçlar nasıl daha hızlı uzar? Hızlı saç uzatma ile ilgili hangi yöntemler uygulanabilir? Gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Aslında saçların hızlı uzaması için bazı kolay yöntemler vardır. Bu yöntemlerin düzenli ve uzun süreli uygulanması saçların normalden hızlı uzamasını sağlar. Saç bakımı kesinlikle ihmal edilmemesi gereken işlemlerdir. Ancak saç bakımı yaparken hangi malzemeleri ve ürünleri kullandığınız da büyük önem taşır.

hizli-sac-uzatma
Saç Uzatmanın Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri!

Hızlı saç uzatma yöntemleri aşağıda sıralanmıştır. Bu yöntemler düzenli uygulandığında yarar sağlar.

 • Saçların yanı sıra saç derisinin de sağlıklı olması önemlidir. Saç derinizin yeterince oksijen alması için her gün 5 dakika masaj yapmalısınız.
 • Saç derisine masaj yapmak ölü hücreleri canlandırır, kılcal damarların beslenmesini sağlar ve kepekleri giderir.
 • Saçlarınızın temizliği önemlidir. Saçlar yıkanırken saç derinizin de temizlendiğinden ve gözeneklerin açıldığından emin olun.
 • Saç kremi uygularken kesinlikle saç diplerine değil, sadece saç uçlarına uygulayın.
 • Hızlı saç uzatma sağlayan doğal bakım kürlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Zeytinyağı – kahve – tuz karışımından hazırlanan sağlıklı ve doğal bir kür saçlarınızı hızlı uzatır. Bu karşımı saçınız nemliyken saç derinize sürün ve masaj yaparak iyice yedirin.
 • Saçların uçlarında oluşan kırıkların düzenli olarak aldırılması saçların hızlı uzaması için yardımcıdır.
 • Mümkün olduğunca saçlarınızı kurutma makinesi ile değil doğal olarak kurutmaya çalışın. Saç kurutma makinesi saçlara zarar verir ve zayıflatır.
 • Sadece zeytinyağı sürmek bile saçları besler ve uzamalarını sağlar. Yıkamadan önce zeytinyağı sürün, 10 dakika kadar masaj yapın ve saçınızı yıkayın.
 • Yumurta sarısı ve bal karışımı ile yapacağınız kür de saçlarınızın uzamasını sağlar.
 • Avokado, yumurta ve zeytinyağı karışımından da yararlanabilirsiniz. Bu karışımı saçınızda 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
hizli-sac-uzatma
Saçlar Daha Hızlı Nasıl Uzar?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ