Canım Anne

Hünnapın Faydaları

Hünnapın Faydaları

İsmi çok bilinmeyen fakat oldukça faydalı olan hünnapın faydalarını, nasıl tüketilmesi gerektiğini içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Hünnap Nedir?

Bir ağaç türü olan Hünnap küçük kırmızı meyveler vermektedir. hünnap ilkbahar aylarında sarı çiçekler açtıktan sonra meyveye dönüşmektedir. Meyvesi de yaprakları gibi dikkat çekicidir fakat kırmızı renktedir. Her bir meyvesi zeytin büyüklüğünde olan bu ağacın ünü Çin’de çok büyüktür. Hünnap ağacının meyvesine Çin’de ölümsüzlük meyvesi denilmektedir. Sağlık açısından faydaları nedeniyle Çin’de oldukça fazla tüketilmektedir. Hünnap ülkemizde daha çok çiğde, ünnap veya innabi olarak bilinmektedir.

Hünnapın Faydaları

  • Hünnap içerisinde bol miktarda A ve C vitaminleri bulunmaktadır. Bu nedenle bağışıklık sistemini geliştirip hastalıklara karşı vücudu korumaktadır. Özellikle kış aylarında tüketilmesi kış hastalıklarının önüne geçmektedir.
  • Kan dolaşımını hızlandırıp düzene koyan B3 vitamini Hünnap içerisinde bolca bulunmaktadır.
  • Sinir sistemini düzenler ve ilerleyen yaşlara rağmen düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar.
  • Hünnap bir antioksidan kaynağıdır. Bu nedenle karaciğeri korur ayrıca kanser hastalıklarının da önüne geçer.
  • Daha sağlıklı bir cilt ve cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için hünnap tüketilmesi gerekir. Hünnap meyvelerini ezip maske olarak cildinize sürerseniz kısa sürede daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.
  • Düzenli çalışan bir sindirim ve boşaltım sistemi için hünnap tüketilmesi önerilmektedir. Özellikle kabızlık sorunu için hünnap tüketilmelidir.
  • Sürekli tüketilmesi halinde kas ve kemik hastalıklarının önüne geçmektedir. Çocuklarda tüketilmesi kas ve kemik gelişimini destekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi