Ice Coffee Yapımı Nasıl Olur? Kolay İce Coffee Tarifi

Özellikle yaz aylarında sevilerek içilen hazır içeceklerden olan ice coffee yapımı nasıl olur diye merak edenlerin sayısı hayli çoktur. Kahve dükkanlarında satılan ve çok talep gören bu içecek evde de yapılabilir. Sıcak yaz günlerinde siz de bu kolay ice coffee tarifi ile sevdiklerinizi ve misafirlerinizi memnun edebilirsiniz. Kahve meraklılarının severek tükettiği çeşitlerden olan ice coffee yapımı sanıldığı kadar da zor değildir. Canimanne.com olarak binlerce kolay yemek tarifi, değişik yemek tarifleri yanı sıra yaz içecekleri tarifleri de sitemizde yer almaktadır. Bu sayfalardan biri olan Kolay ve Nefis Tel Şehriye Salatası Tarifi başlığındaki sayfamızda büyük ilgiyle okunmakta ve denenmektedir.

İce Coffee Yapımı

Ice Coffee Yapımı Nasıl Olur?

Ice coffee yapımı nasıl olur diye merak edenler için bu tarifin tüm detayları aşağıdadır. Ayrıca kolay ice coffee tarifi video olarak da yazının sonuna eklenmiştir. İşte ice coffee malzemeleri

  • 2 yemek kaşığı kadar granül kahve
  • 250 mililitre sıcak su
  • 250 mililitre soğuk süt
  • Buz poşeti
  • İsteğe göre şeker ilave edilebilir
İce Coffee Tarifi

İce Coffee Tarifi ve Yapımı

İce coffee tarifi için öncelikle malzemelerimizi hazır ediyoruz. Bu kahveyi yaz aylarında hazırlayıp buzluğa atabilirsiniz. Yapımı ise birkaç dakika içinde gerçekleşmektedir. İşte ice coffee yapımı

Öncelikle sıcak suyumuzun içine 2 yemek kaşığı granül kahvemizi koyuyoruz ve kahvemiz iyice eriyene kadar karıştırıyoruz. Bu arada suyumuzun sıcaklığı da gitmiş oluyor. Başka bir bardağa alıyoruz. Hazırladığımız kahveyi buz poşetimizin içine dikkatli bir şekilde boşaltıyoruz. Bu işlemi buz kalıplarında da yapabiliriz.

Buz poşetimizin uçlarını sıkı sıkı bağlıyoruz ve buzluğa atıyoruz.

İce coffee yapımı için buzlukta iyice donmuş olan kalıplarımızı çıkartıyoruz. Bir bardağa 2 veya 3 adet buz kalıbı atıyoruz. Üzerine soğuk sütümüzü döküyoruz. kahvemizi servis etmek üzere hazır hale getirmiş oluyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ