İçinizdeki Kadına “Dur” Demeyin

İçinizdeki Kadına “Dur” Demeyin

Ev, iş, çocuk ve hayatın üzerinize yüklediği sorumluluklardan dolayı kendinizi unuttuğunuz oluyor mu? Bu soruya genellikle tüm kadınların cevabı evet olacaktır. Ancak o kadar iş güç arasında kendinizi de düşünmeli ve değer vermelisiniz. Sizden bir tane daha yok bu dünyada bunu bilerek yaşamalı ve kendinize de zaman ayırmalısınız.

   Kendinize ayna tutun. Bunu hem gerçek anlamda hem de manevi anlamda yapmalısınız. Aynanın karşısına geçin kendinizi inceleyin, gördüğünüz görüntüden hoşnut musunuz buna karar verin. Eğer değilseniz hoşnut olmak kendinizi hoş bulmak için birkaç adım atmalı ve gerekli olan özeni göstermelisiniz. Sonra içinizdeki kadına ayna tutunuz. Bakın bakalım istekleri neler, ne istiyor bunları gözden geçirin. Eşinizin, çocuklarınızın istekleri ve mutluluğu kadar kendi isteklerinizi de umursayın.

Yüklerden kurtulmanız sizi oldukça iyi hissedecektir. Öncelikle evinizdeki yüklerden kurtularak işe başlayabilirsiniz. Fazladan biblolardan, kullanmadığınız eşyalardan, kullanmayıp atmaya da kıyamadığınız ne varsa hepsinden kurtulun. Bunlar size bir süre sonra yük olacaktır. Yardıma ihtiyacı olan birilerine verin veya atın. İçinizdeki fazlalıklardan kurtulunuz. Görevlerinizi ve yapmanız gereken işleri eşiniz ile veya arkadaşlarınız ile paylaşınız. Siz hiçbir zaman süper bir kadın olmak zorunda değilsiniz. Sizin görevleriniz kadar mutluluğunuz da önemlidir.

Kendi değerinizi bilmelisiniz. Siz kendinize değer verip önemsemezseniz kimse size önem vermez. Özel olduğunuzu tek olduğunuzu hatırlayın ve ona göre yaşayın.

Gerçek arkadaş çevreniz ile mutlaka ara sıra toplanın ve görüşün. Bu size kendinizi iyi hissettirecektir. Haftada bir olamıyorsa ayda bir kez arkadaşlarınız ile bir araya gelerek vakit geçirin ve kafanızın dağılmasına ve stresinizi atmaya izin verin.

Herkesin istediği gibi biri olmak zorunda değilsiniz. Hayır demeyi bilin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ