İğne Oyaları Tekrar Moda Oldu

İğne Oyaları Tekrar Moda Oldu

Türkiye’nin geçmişinde iğne oyaları çok büyük yer tutar. Ev dekorasyonu alanında bazı gür sesler geçmişin ayak izlerini günümüze taşıma peşinde. Bu sebepten ötürü de iğne oyaları tekrar moda olma yolunda. Birbirinden güzel iğne oyaları tekrardan görücüye çıkmış pozisyonunda. Altın günlerinde, dost ziyaretlerinde veya çay toplantılarında kadınlar arasında iğne oyaları çok fazla konuşuluyor şu sıralar. Tabi bunda modanın getirmiş olduğu etki büyük. Ancak yine de insanlar iğne oyaları için olumlu düşünceler beslemese bu kadar infial uyandırmaz. Netice olarak güzel ve süslenmiş evler biz misafirleri bekliyor olacak. İğne oyaları yine her zamanki gibi evlerdeki ihtişamını ortaya koyacak ve bizi estetik bir ruhla baş başa bırakacak.

İğne oyaları ile geçimini sürdüren insanlar için de güzel bir olay oldu bu. Gelirleri artacak. Elişi ile ev geçindirmeye veya pazar harçlığını çıkarmaya çalışan insanlar bu tür olaylardan hep olumlu etkilenmişlerdir. Ne kadar elişi, sanat desek de her güzel şeyin bir bedeli var. Elişi olan çeşitleri fabrika çıkış ürünlerine nazaran bir hayli pahalı ancak elişi ürünler her zaman daha sıcak daha sanatsal gelmiştir bana. Fabrikadan çıkan ürün insana ne kadar sanatsal gelebilir ki. Sonuçta onu yapan bir makine el değmeden üretilen bir şeye karşı insan duygusal bir bağ besleyemez ki. Ama sadece görünüş güzelliği önemli ise tabi ki bu fabrika ürünlerinden alınabilir. Üstelik bunların avantajı diğerlerine nazaran daha ucuz olmaları.

İğne Oyaları Nerelerden Alınabilir?

İğne oyaları satan birçok dükkan mevcut. Dikiş nakış ile alakalı dükkanlar iğne oyaları satarak geçimini sağlayan insanlardan bunları alarak komisyon koyup satabiliyorlar. Ancak eskisi gibi bu elişleri ilgi görmüyor. Daha çok satılan fabrika ürünleri oluyor. Sebebi ise tabi ki ucuz olması. Şöyle bir baktığınızda mantıklı aslında ama insanların hepsi farklı düşünüyor bu konuda. Sonuçta insan eliyle yapılan bir iğne oyası ile makinanın yaptığı bir olur mu? Tabi ki olmaz. Tercih meselesi.

İğne Oyası Kursları Var mı?

Önceden halk eğitim destekli birçok kurs vardı ancak sayıları bir hayli azalmıştı. Modanın iğne oyasını canlandırması sebebiyle bu kurslar tekrardan teker teker açılmaya başladı.

İğne Oyası Satarak Gelir Sağlanır mı?

Tabi ki. Arz talep meselesidir bu. Eğer çevrenizde sizden bunu yapmanızı isteyen insanlar bulabilirseniz ya da dükkanlar bulabilirseniz yaptıklarınızı buralarda satarak gelir elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ