Canım Anne

Yalancı İğne Oyası Örnekleri

Yalancı İğne Oyası Örnekleri

İğne oyası yapımı çok zahmetli,  adından da anlaşılacağı üzere iğneyle kuyu kazmak kadar uzun süren ve emek isteyen bir oya çeşididir. Genellikle namaz ve mevlüt örtülerinde kullanılan iğne oyalarının da günümüze uyarlamasında hanımlar bu işin de kolayını bulmak için çözümler üretmişler zaman içerisinde. İğne oyalarını tığ ve başka objeler kullanarak hayata geçirmeyi başaran hanımlarımıza buradan takdir ve tebriklerimizi gönderiyoruz.

yalanci-igne-oyasi-ornekleri-1

Basit iğne oyası nasıl yapılır diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Tığ ile yapacağınız yalancı iğne oyalarında gerçek iğne oyalarında kullanıldığı gibi dantel floş iplikler kullanılmaktadır. Düz formlu bir tığ ile uygulayabileceğiniz yalancı iğne oyası yapımı ile ilgili biraz bilgi vermek istiyoruz. Yalancı iğne oyasında tığınıza şişe ilmek atar gibi ilmekler atıp onları bir kerede çekme tekniği ile istediğiniz uzunlukta motifler yapabilirsiniz. Sonra bu motifleri birbirini takip edecek şekilde birleştirerek çeşitli çiçek formları ya da düz örnekler çıkarabilirsiniz.

yalanci-igne-oyasi-ornekleri-2

Farklı aparatlar kullanarak ipinizi onların etrafında sarabilir, tığınızla zincir çekerek yine bir kerede toplayabilir değişik motifler üretebilirsiniz. Dantel örgülerdeki trabzan yapma, zincir çekmelerle üretilen örgü tekniği yerine yalancı iğne oyasında tığınızı iğne oyasındaki gibi düğümler atmak için kullanmalısınız.

yalanci-igne-oyasi-ornekleri-4

İğne oyası modelleriyle kıyaslandığında yalancı iğne oyası modelleri de hanımların hayal güçleri ve marifetli elleri sayesinde oldukça zengin bir çeşide sahiptir. Örülmesinin gerçeğinden daha kolay olması sebebiyle, yalancı iğne oyalarını hanımlar diledikleri tüm çeşitli amaçlı kumaş örtülerde, havlu kenarı süslemelerinde, takılarda ve tabii ki namaz örtülerinde rahatlıkla kullanabilirler. Hanımlar yalancı iğne oyalarını sadece kendileri için değil, dışarıya satmak için de hazırlayabilirler. Özellikle son zamanlarda bu tür üretimler hanımların kurduğu el işi pazarlarında oldukça büyük potansiyele sahipler. Malum herkes aynı hamaratlıkta olmadığından bazı hanımlar ellerinden gelmeyen bu işleri bahsettiğimiz pazarlarda uygun fiyatlara satın alıp, istedikleri yerde kullanabilirler. Ortalama bir uzunlukta örüp, küçük yumaklar halinde satabileceğiniz yalancı iğne oyalarıyla aile bütçenize katkıda da bulunabileceğinizi unutmayın.

yalanci-igne-oyasi-ornekleri-5

Sitemizdeki diğer tüm iğne oyası modelleri için iğne oyası kategorimize de göz atınız. Ayrıca sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak daha çok kişinin görmesine katkı sağlayabilirsiniz.

yalanci-igne-oyasi-ornekleri-3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status