İki Şiş Bayan Yelek Modeli Yapımı

Şık ve kullanışlı bayan yelek modelleri arayanlar için iki şiş yelek modeli oldukça güzel bir seçim olacaktır. İki şiş bayan yelek modelinin yapımının aşamalarını ve videolu anlatımını sizler için derledik.

İki şiş bayan yelek modelini örüp çeyizinize koyabilirsiniz. Bu yelek modeli oldukça şık bir görünüme sahip olduğu için sokak kombinlerinizde vaya misafirliğe gittiğinizde rahatça giyebilirsiniz.İki şiş bayan yelek modelini yaparken ip tercihinizi simli iplerden yana kullanıp daha şık bir model elde edebilirsiniz. İki şiş bayan yeleğini örerken 10 ilmek kullanabilirsiniz. İlmek sayısını bedeninize göre ayarlamanız gerekiyor.

İki Şiş Bayan Yelek Modeli Yapımı Aşamaları

  • İpi ikiye katlayıp 3 numaralı şişle 28 ilmek atıp dönün.
  • Daha sonra düğüm atıp açılmasını engelleyin. Hem önden hem de arkadan düz olacak şekilde 2 sıra örüp dönün. Bu şekilde daha rahat örme yapabilirsiniz.
  • Bir tane kenar ilmek yanlardan işleyin.Yanlardan ters ve 5 düz örün. 4 ve 5 ilmeği kesme işlemi yapın.
  • Sonra 3 tane düz örün ve arada 2 tane ters örün. Aynısından 2.modeli kurun.
  • Bu şekilde devam edin ve yeleğin parça modeli ortaya çıkmış olacaktır. Modelin arka kısmı ters örülmektedir. Ters örerek ilerlemeniz gerekiyor.
  • Yeleği işlerken videoda anlatıldığı gibi adım adım örmenizde fayda var. İki şiş ile örüldüğü için hata yapmanız normaldir. Dikkatli izleyip örmeniz yanlış yapmanızı engelleyecektir. En ufak yanlışlıkta örgünüz boşa gidebilir.
  • Belinizin uzunluğuna göre ilmek sayısını ayarlamalısınız.

İki Şiş Bayan Yelek Modeli Yapımı Videolu Anlatım

Ören Hanım anlatımıyla iki şiş bayan yelek modelini kolayca örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ