Canım Anne

Mutfak Havlu Danteli Modelleri

Evlerde en çok kullanılan ve sık sık yenilenmesi gereken tekstil ürünlerinin başında havlular geldiğini düşünüyoruz. Havlular kendi aralarında birkaç çeşide ayrılıyor. Kullanıldıkları yere göre ayırabileceğiniz havlular; banyolarda banyo takımları, el-yüz havluları ve ayak havluları gibi kategorize edilirken mutfaklarda da mutfak havluları olarak adlandırılıyor. Havluları dışarıdan satın aldığımız gibi kullanabiliriz elbette ancak kadınlarımız evlerinin şık ve daha havalı görünmesini sevdiklerinden havlu kenarlarına dantel veya iğne oyaları yapmayı ve bu şekilde kullanmayı seviyorlar. Mutfak havlu danteli örnekleri ise aklınızın alamayacağı kadar çok çeşitlilikte dersek abartmış olmayız.

Hanımlar tığ işi mutfak havlu danteli modelleri ile genellikle yakın çevrelerindeki dostları sayesinde tanışıyorlar. Birbirlerinden değiş tokuş yaparak aldıkları farklı örnekleri havlularına hazır hale getirmek sanıyoruz ki en sevdikleri el işlerinin başında geliyor. Eminiz sizler de kendinizi bildiniz bileli mutfak havlularınız danteller ile süslenmişti. Anne evinde tanıştığınız bu hoşluğu kendi evlerinize de taşıdığınızdan hiç şüphemiz yok. Havlu kenarı dantellerinin bu şekilde anneden kıza devriyle asla modasının da geçmediği bir gerçektir hanımlar.

Mutfaklarda kullanılacak havlular için kolay mutfak havlu danteli yapımı hakkında biraz bilgilerimizi tazeleyelim isterseniz. Banyo havlularına göre daha basit modeller seçebileceğiniz gibi, mutfak havlu kenarı dantellerinde meyve motifleri kullanmak neredeyse kaçınılmazdır. Elmaların, armutların, çileklerin dans ettiği havlularınızı mutfaklarınızda sergilemek sizleri inanıyoruz ki çok mutlu edecek hanımlar. Mutfak havlunuzu düz renk, işlemesiz seçmeniz ve sade bir dantel örneği ile süslemeniz göze daha hoş görünecektir. Mutfak havlularınızda kullanacağınız süslemelerde çok aşırıya kaçmanıza gerek yoktur. Günlük kullanımda hanımların mutfaklarda elinin sudan çıkmadığını düşünecek olursak bu tavsiyemizin ne kadar yerinde olduğunu göreceksiniz. Mutfaklarınızı süslemeye ve şık bir görüntüye kavuşturmaya havlulardan başlamaya hazırsanız modellerle tanışma vaktiniz geldi diyoruz.

Sitemizdeki diğer tüm dantel ve tığ işleri modelleri için tıklayınız. Ayrıca beğendiğiniz sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda  paylaşırsanız daha çok kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın