İngilizce Alfabe Öğreniyorum

İngilizce Alfabe Öğreniyorum

Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklara öğretebileceğiniz İngilizce’nin ilk aşaması olan alfabe harflerini derledik.

İngilizce öğrenmek için en uygun yaş aralığı 3 yaş sonrasıdır. Ama 5 yaşı geçmeden İngilizce öğrenmeye başlaması gerekir. Akai takdirde çocuklar ilerde İngilizce öğrenirken daha da zorlanacaktır. Çocuklara İngilizce öğretirken ilk olarak alfabeden ve sayılardan başlayın.

İngilizce alfabeyi okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklara öğretirken harf şeklindeki hayvanlardan, nesnelerden veya bitkilerden yararlanabilirsiniz. Bu yaşlarda çocukların görsel zekası daha ön planda olduğu için aklında kalması için boyama sayfalarından, çalışma kağıtlarından yardım alabilirsiniz. Bu şekilde hem öğrenirken sıkılmayacak hem de aklında daha iyi yer edinecektir.

İngilizce alfabe öğrenirken çocuklarınız sadece telaffuz kısmında zorlanacaktır. Bu yüzden bol bol ona hangi harfin nasıl okunduğunu tekrarlatın. Yanında eğer biliyorsanız İngilizce konuşun bu sayede kulak aşinalığı da olacaktır. Çocuklar genellikle gelişim çağında duydukları ve gördüklerini çabuk öğrenip tekrar ederler. Böylelikle akılların da kalıcı olur.

İngilizce harfleri öğretirken daha etkili olması için bir diğer yöntem de şarkı olarak dinletmektedir. İnternette İngilizce harfleri şarkılı olarak bulabileceğiniz birden çok video mevcuttur. Bu videoları çocuklarınıza seyrettirip daha iyi İngilizce alfabe öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

İngilizce Alfabe Öğreniyorum

Aşağıda İngilizce harfler ve okunuşlarını bulabilirsiniz.

İngilizce Harfler ve Okunuşları Tablosu

Harf Okunuşu
A a ey /ei/
B b bi /biː/
C c si /siː/
D d di /diː/
E e i /iː/
F f ef /ɛf/
G g ci: /dʒiː/
H h eyç /eɪtʃ/
I i ay /aɪ/
J j cey /dʒeɪ/
K k key /kei/
L l el /ɛl/
M m em /ɛm/
N n en /ɛn/
O o ou /oʊ/
P p pi: /piː/
Q q kiu /kjuː/
R r ar: /ɑr/
S s es /ɛs/
T t ti /tiː/
U u yu /juː/
V v vi: /viː/
W w dabılyu /ˈdʌbəljuː/
X x eks /ɛks/
Y y vay /wai/
Z z zed /zɛd/
zee /ziː/

İngilizce Alfabe Öğreniyorum Videoları

Çocuklara İngilizce alfabeyi öğretirken daha kalıcı olmasını istiyorsanız eğlenceli videoları  seyrettirerek de daha iyi öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ