Canım Anne

İstanbul’un Piknik Alanları

İstanbul’un Piknik Alanları

İstanbul, oldukça büyük bir il olmakla beraber, ne yazık ki uzun bir süredir çarpık kentleşmenin ve doğayı bilinçsizce katletmenin sonucu olarak oldukça büyük zarar görmüştür. Belediyelerin sunmuş olduğu birkaç küçük park dışında, kişiler piknik yapacakları alan aramaktadırlar. Halen İstanbul’un piknik yapılacak alanları bulunmaktadır. Diledikleri zaman bu alana gelerek hem kendileri, hem de aileleri için piknik yaratacak alan bulmak isteyen kişiler için İstanbul’un piknik alanlarını paylaşıyoruz.

İstanbul’daki Mesire Yerleri

Belgrad Ormanı: Sarıyer’in en güzel mesire alanları içerisinde yer alan Belgrad Ormanı, piknik ve mangal yapmak isteyen vatandaşların uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Özellikle yaz mevsiminde çok sayıda kişinin ziyaret ettiği bu alanda, aklınıza gelebilecek her türlü aktiviteyi yapmak mümkündür.

istanbulun-piknik-alanlari

Aydos Ormanları: Sık sık günübirlik gezilerin düzenlendiği ve inanılmaz fotoğraflar çekebilme olanağı veren Aydos Ormanları, aynı zamanları piknik severlerin de sık sık uğradığı yerler arasında yer alıyor. Siz de burayı ziyaret edebilir ve kolay bir şekilde piknik yapabilirsiniz.

istanbulun-piknik-alanlari

Büyükada Mesire Alanı: Adalara yakın olan kişiler için oldukça uygun bir alan olan Büyükada Mesire Yeri, İstanbul’un piknik alanları listesinde başı çekmektedir. Siz de buraya gidebilir ve burada piknik yapmayı tercih edebilirsiniz.

istanbulun-piknik-alanlari

Fatih Ormanı: İstanbul’un Şişli ilçesine çok yakın olan Fatih Ormanı, şehir içerisinde piknik yapma olanağı vermiş olduğundan ötürü çokça sevilmektedir. Burayı birçok kişi ziyaret etmekte, hafta sonları burada sık sık piknikler düzenlemektedir. Piknik yapmak ve mangal yapmak istiyorsanız, siz de ulaşımı kolay olan bu yere gelebilir, piknik yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ