Reklam

İster dantel ister supla yapılışı

Reklam
Reklam

İster dantel ister supla yapılışı kolay tığ işi modelini ister dantel oda takımı ister supla olarak değerlendirebilirsiniz. İp seçeneğini farklı ve renklerde tercih ederek modeli istediğiniz gibi uygulayabilirsiniz.

Tığ işi kolay dantel modeli arayan arkadaşlarımız için harika görselliği olan yapımı yeni öğrenen arkadaşlarımız için basit trabzan tekniği yapılmış supla modelidir.

Özellikle çeyizlerde supla modelleri yemek masalarında yer almaktadır. Tabak altlığı dediğimiz supla modelleri farklı modelleri bulunmaktadır. Dantel veya keçe yapımı el emekleri de tercihler arasında olmaktadır. Yemek ve kahvaltı tabaklarına uygun renklerde ip seçimi ile tığ işi supla modelleri sofralarınıza renk katacaktır. Sayfamızda farklı modelleri de bulabilirsiniz.

İster dantel ister supla yapılışı

İp seçimi sizlerin tercihine kalmıştır.

Elinize yatkın ipinize göre tığ seçebilirsiniz.

Yapılışı: Altı zincir veya sihirli halka oluşturup halka oluşturalım, halkanın içine aralarda üç zincir çekerek üçlü trabzan uyguluyoruz. Çift trabzan yan yana yapıyoruz. Toplamda altı çift direk yapıyoruz. Devamında altı zincir çekip zincir aralarına batalım sırayı tamamlayalım.

Halka içine bir yarım trabzan, ikili trabzan beş üçlü trabzan, ikili trabzan ve yarım trabzan uyguluyoruz. Aynı şekilde bütün halkaları dolduralım.

Model trabzan tekniği ile devam etmektedir aralarda zincir çekerek her sırada büyüyerek istenilen boyuta gelene kadar devam ediyoruz. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Dantel yapımı, tığ işi supla yapımı, ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Dantel supla yapılışı VİDEO ANLATIM

Sonrakini düzenle 23 Ağustos 2020 10:47 pm

Reklam
Paylaş

Rasgele Konular

  • Atkı Örgü Modelleri

Örgü Atkı Modelleri ve Örnekleri

Örgü Atkı Modelleri ve… Devamını oku

17 saat önce
  • Örgü Patik Modelleri

El Örgüsü Renkli Patik Örnekleri

İnsan vücudunda en çok… Devamını oku

18 saat önce
  • Bebek Örgüleri

İlginç Bebek Örgüsü Örnekleri

Bebek kıyafetlerinin hazır olarak… Devamını oku

1 gün önce
  • Örgü
  • Örgü Modelleri

Örgü Televizyon Battaniyesi Örnekleri

Örgü parçalara olan merak… Devamını oku

1 gün önce
Reklam

Bu web sitesi çerez kullanmaktadır.