Kadife Perdeler Nasıl Temizlenir? Kadife Perde Temizliği!

Kadife Perdeler Nasıl Temizlenir? Kadife Perde Temizliği!

Ev dekorasyonunun önemli ögelerinden olan fon perdeler özellikle salon dekorasyonu ve yatak odası dekorasyonu için tercih edilir. Eski dönemlerden bu yana modası geçemeyen kadife perdeler ise her ne kadar modelleri değişse de dekorasyon fikirleri arasında yer bulur. Kadife perde temizliği konusunu merak edenler ayrıca Perde Seçimi Nasıl Yapılır? Perde Alırken Dikkat Edilecekler! Başlıklı yazımıza da ilgi gösteriyorlar. Yazının devamından kadife perdeler nasıl temizlenir? Kadife kumaşların temizliği nasıl yapılır? Sorularına cevap bulunabilir.

kadife-perde-temizligi
Kadife Perde Temizliği

Kadife Perdeler Nasıl Temizlenir?

Kadife cinsinden kumaşlar tüylü kumaşlar grubundandır. Kadife kumaşlar perdelerde olduğu gibi koltuklarda, koltuk örtüsü, yatak örtüsü olarak da kullanılır. Kadife kumaşların temizliği ve bakımı kolay değildir. Kadife kumaş temizliği özen gösterilmezse istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Aynı şekilde kadife perde temizliği de dikkat gerektiren konulardan biridir. Perdesinin kumaşı ya da koltukları kadifeden olanların nelere dikkat etmesi gerektiğine ve kadife koltuk temizliği ne şekilde yapması gerektiğine aşağıda detaylı olarak değinilmiştir.

kadife-perde-temizligi
Kadife Perde Nasıl Temizlenir

Kadife Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Kadife perde temizliği ile ilgili bu detaylara dikkat ederseniz perdeleriniz zarar görmez ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Aynı kurallara kadife koltuk temizliği ve kadife kıyafetlerin temizliği için de dikkat etmelisiniz.

  • Kadife perde ve diğer aynı cins kumaşların tozu alınırken tuzla fırçalamanız gereklidir. Yumuşak bir fırçayı tuza batırın ve kadife kumaşı bu şekilde fırçalayın. Kadife kumaş tuzu emer ve tozdan da eser kalmaz.
  • Kadife kumaşlar temizleme sırasında kesinlikle çitilenmemelidir. Kadife perde temizliği sadece ıslatarak ve daha sonra yumuşak bir bezle silinerek yapılır.
  • Temizleyeceğiniz kadife kumaşı amonyaklı suyun buharına tutun ve nemlenmesini sağlayın. Daha sonra yumuşak uçlu fırçayla fırçalayın.
  • Kadife kıyafetlerdeki, perdelerdeki zor lekeler için kuru temizlemeye vermeyi tercih edin.
  • Kadife kumaşlar mutlaka tersten ütülenmelidir.
  • Kadife perdeler ve kıyafetlerin parlaklığını kaybetmemesi için sirkeli su kullanabilirsiniz.
kadife-perde-temizligi
Kadife Koltuk Temizliği
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ