Kağıtlardan Çiçek Oluşturma

Kağıtlardan Çiçek Oluşturma

Evimizdeki belirli eşyaları kullanarak hobi niteliğinde son derece hoş tasarımlar oluşturmamız mümkün. Bu tasarımlardan birisi de kağıttan çiçek olarak dikkat çekiyor. Küçükken kağıt ile pek çok şekil oluşturabileceğimizi öğrenmiştik. Uçak bunlardan biriydi. Kağıtları kullanarak son derece güzel şekiller elde etmek mümkün. Elbette en çok beğenileni de çiçekler oluşturuyor.

Kağıtlardan değişik katlamalar yaparak çiçekler oluşturmak mümkün. Nemli bir Japon katlama sanatında, sanatçılar neredeyse bütün çiçekleri katlama metoduyla oluşturmayı başarmış. Bu çiçeklerin yapımı insanlar tarafından görülünce de, halk da kağıt katlama sanatından birçok çiçek şekli elde etmek mümkündür. Kağıtları değişik biçimlerde katlayarak birçok modeli elde edebilirsiniz.

Elbette bu iş tamamen bir teknik üzerine kurulu. Uzun yıllardan beri insanlar değişik şekiller oluşturabilmek için kağıt katlama sanatında yeni detaylar deniyor. Gerçekten de, kağıtlardan çiçek oluşturma hem estetik bir yöntem iken, aynı zamanda da kişi için güzel bir hobi örneği oluşturabilmektedir. Bunun en büyük sebebi kişinin o çiçeği oluştururken oldukça fazla emek göstermesi, ortaya çıkan ürünün de kendisine ait olmasıdır.

Kağıtlardan çiçek oluşturmak için ihtiyacınız olan sadece belirli kalınlıklarda ve farklı renklerde olmak üzere edindiğiniz bu el işi kağıtlarını, internette de bulabileceğiniz anlatımlı örnekleriyle ya da doğrudan aşağıda da belirtmiş olduğumuz çiçeklere bakarak tamamen zihinden de oluşturabilirsiniz.

İkinci yöntem pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Zira pek çok kişi kağıtları katlarken kendini farklı bir dünyanın içinde bulmaktadır. Bu da kişiye motivasyon sağlamakta, insanlar yeni bir ürün yaratmanın hazzını duymaktadırlar. Ya da Origami sanatıyla doğrudan örneklerdeki adımları takip ederek; gül, lale, leylak ya da adını dahi bilmediğiniz farklı güzelliklerde birçok çiçek tasarlamak da mümkün olacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ