Kahve İle Yapabileceğiniz Bakım Önerileri

Türk kahvesinin güzellik ve bakım üzerinde kanıtlanmış oldukça etkili faydaları vardır. Türk kahvesini sizler için derlediğimiz bakım yöntemlerini okuduktan sonra sıkça kullanacaksınız.

Türk kahvesi dünyaca bilinen milli içeceklerimiz arasında yer almaktadır. Mideye, bağırsaklara etkisi zaten bilinmektedir. Çoğu kişinin diyet listesinde ara öğün yerine geçen telvesi bile oldukça lezzetli olan Türk kahvesini bakım yöntemlerinize de mutlaka eklemelisiniz. Çoğu kadın tarafından bilinmeyen Türk kahvesinin güzellik üzerindeki etkilerini, faydalarını öğrendikten sonra rutin bakımınıza mutlaka kahveyi ekleyeceksiniz.

Kahve İle Yapabileceğiniz Bakım Önerileri

  • Sıkça dudak kuruma sorunu yaşıyorsanız dudaklarınıza kahve ile peeling yapın. İsterseniz yumuşak bir diş fırçası yardımıyla dudaklarınıza kahveyi sürüp ufak hareketler ile fırçalayın. böylelikle dudaklarınızdaki ölü deri kalkacak ve nemini geri kazanacak.
  • Göz altı torbalarınız var ise ve kötü görüntüden dolayı şikayetçi iseniz kahve, hindistan cevizi yağı, öğütülmüş karabiber ve suyu karıştırın. Daha sonra bu karışımı rutin olarak göz altınıza uygulayın. Kısa süre sonra göz altı torbalarınızın yok olduğunu göreceksiniz.
  • Sivilce ve siyah noktalar için öğütülmüş kahveyi limon suyu ile karıştırıp katı bir maske kıvamında yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra yüzünüzdeki maskeyi peeling yaparak temizleyip. Daha sonra yüzünüzü durulayın. Yüzünüzdeki akneler ve siyah noktalar kısa sürede yok olacaktır.
  • Saç dökülmesi sorunu yaşıyor iseniz öğütülmüş kahve ve zeytin yağını karıştırıp saç diplerinize maske yapın. Biraz beklettikten sonra durulayın. Kahve ve zeytinyağı dökülmeyi engelleyip daha canlı saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ