Kakule Nedir? Faydalarını Biliyormuyuz ?

Kakule Nedir? Faydalarını Biliyormuyuz ?

Kakule Nedir ? Faydalarını Biliyormuyuz ? kakule kökeni neresidir nereden ithal edilmiş ve bizlere ulaşmış hindistan’dan ülkemizi gelen oldukça son zamanlarda adını çok duyduğumuz çay ve kahvesi tüketilen şifalı bir bitkidir.

Ülkemizde ithal olması nedeniyle fiyatları pahalı olan ve çok az ülkede yetişmesi nedeniyle hem fiyatlar ve fazla bilinmemesi etken olmaktadır.

Hindistan’da yetişmesi nedeniyle arap ülkelerinde ve otra doğu’da kullanılmaktadır. Sağlık açısından çok faydalı olduğu bilinmektedir. Yavaş yavaş ülkemizde bilinmeye başlarken yurtdışında daha fazla bilinmektedir ve tüketilmektedir.

Kakulenin faydalarından bahsettik güzel bir yazı hazırladık, tekrar şifalı bitkiler nelerdir konu alan yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Kakule Nedir? Faydalarını Biliyormuyuz ?

Kakule faydaları nelerdir ?

A, C, vitamini içeriğinde oldukça zengin olan, kalsiyum, potasyum, sodyum, demir, fosfor, çinko, magnezyum, iyi bir vitamin ve mineral, takviyesi olarak kullanılır.

Sindirim sistemi sorunları için mide asitlerini düzenler, sindirimi kolaylaştırır. Ve mide, bağırsak gazlarına iyi gelmektedir.

Sakinleştirici özelliği vardır. Depresyon, panik atak, kaygı ve benzeri psikolojik durumlarda baş etmeye yardımcı olur.

Yatmadan önce içilen kakule çayı, vücudun ve sinir sisteminin gevşemesine yardımcı olup stresi azaltarak daha iyi bir uyku sağlar. Ancak düzenli olarak antidepresan benzeri ilaç kullananlar mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Vücuttaki kan akışını düzenler, tansiyon, kolesterol, ve benzeri sorunların giderilmesinde yardımcı olur.

Kakule bitkisi bilinen en iyi afrodizyaklardan biridir. Mide bulantısına iyi gelir. Diş ve diş eti sorunlarına iyi gelir. Ağızdaki mikropları azaltarak diş çürümesi, diş eti kanamaları, ağız kokusu gibi sorunları azaltır.Hindistan’da bu özelliğinden dolayı tohumları çiğneyerek kullanılmaktadır.

Solunum sitemini rahatlatır. Boğaz iltihabına bağlı öksürüğün giderilmesine yardımcı olur. Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Kaynak : Prof. Dr. Erkan Topuz

Faydası nedir, şifalı bitkiler hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Farklı bilgiler için canimanne.com sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız.

Kakule nedir ? Faydaları nelerdir video anlatımlı olarak izleye bilirsiniz.

Kayıp Dualar kanalına çok teşekkür ediyoruz.
Kakule faydaları nelerdir
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ