Kalamar Nasıl Pişirilir? Kalamar Pişirme Püf Noktaları!

Canimanne.com olarak yemek pişirmenin püf noktaları konularına sık sık değiniyoruz. Ayrıca Yemek Tarifleri kategorimizde yer alan binlerce pratik ve kolay yemek tarifleri de takipçilerimiz tarafından ilgiyle takip edilir. Sizlerden gelen yorum ve taleplerden yola çıkarak şekillendirdiğimiz yazılarımızın bugünkü konusu kalamar pişirme püf noktaları olarak belirledik. Kalamar nasıl pişirilir diye merak eden takipçilerimiz bu yazımızdan faydalanarak harika yemekler pişirebilir ve sevdiklerine şık sofralar hazırlayabilirler. Tavuk Kalamar Tarifi başlıklı sayfamızda hem yazılı, hem de video içerik bulunmaktadır.

kalamar-pisirme
Kalamar Pişirme

Kalamar Nasıl Pişirilir?

Kalamar genellikle evlerde pişirilemeyen, restoranlarda aşçılar tarafından yapılan bir yemek olarak bilinir. Çok çeşitli kalamar tarifleri usta aşçılar tarafından restoran ve otel gibi işletmelerde pişirilerek servis edilir. Ancak elbette ki; kalamar pişirme yöntemlerinin bilinmesiyle bu lezzetli yiyecek evde de pişirilebilir. Kalamar nasıl pişirilir sorusunun cevabı bu yiyeceğin pişirilme süresinin doğru ayarlanmasındadır. Kalamarın pişme süresi çok kısadır. Bazı aşçılar kalamarın 3 ile 5 dakika arasında piştiğini söylerken, bazıları da 30 saniyede kalamar pişirmenin mümkün olduğunu belirtirler. Bu süre kalamarın özelliklerine de bağlıdır. İşte kalamar pişirmenin püf noktaları

kalamar-pisirme
Kalamar Nasıl Pişirilir

Kalamar Pişirmenin Püf Noktaları!

Kalamar kolesterol seviyesi çok yüksek bir deniz canlısıdır. Fırında kalamar tarifi, kalamar buğulama tarifi ve kızartma kalamar tarifi en çok tercih edilen pişirme yöntemleridir. Her ne şekilde pişirilecek olursa olsun kalamarın önce haşlanması gerekir. Dikkat edilmesi gereken de bu noktadır.  Kalamar pişirme konusunu merak edenler için püf noktaları aşağıdadır.

  • Kalamar haşlama süresi 2 dakika kadar tutulursa sertleşir. Ancak haşlanmaya devam edilirse kalamarın yeniden yumuşadığı gözlemlenir.
  • Çok haşlanan kalamar küçülür. Bu sebeple kalamar haşlama sırasında sadece kaynayan suya atılması, 2 – 3 dakika kadar beklendikten sonra bir süzgeç yardımıyla sudan alınması gerekir.
  • Kalamar pişirme bir diğer püf noktası da kaynayan suyun içine atılan kalamarların kapağının kapalı olmasıdır. Suya attığınız kalamarların altını kapatabilir ve 10 dakika kadar ağzı kapalı tencerede bekleterek de kalamarın pişmesini sağlayabilirsiniz.
kalamar-pisirme
Kalamar Kaç Dakikada Pişer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ