Reklam

Kalça ve Bacak Sıkılaştıran Egzersiz Programı

Reklam
Reklam

Her gün düzenli olarak egzersiz yaparak vücudunuzu güçlendirip, istediğiniz fiziğe kavuşabilirsiniz hanımlar. Proporsiyonu yani vücut hatları doğru dağılmış bir görünüme sahip olmak hepimizin hayalidir. Vücut tipimizi genler belirlese de düzenli egzersiz yaparak hoşunuza gitmeyen yerlerinizi forma sokabilirsiniz.  Biz de sizlere bel incelten, kalça ve bacakları sıkılaştıran günlük egzersiz önerileriyle destek vermek istiyoruz.

Pazartesi – 30 dakika eğimli yüzeyde yürüyüş ve koşu

Eğimli yüzeylerde koşmak ya da yürümek; bacaklarınızın arkasını ve kalçanızı güçlendirmek için oldukça faydalıdır. Kardiyovasküler bir egzersiz çeşidi olduğundan yağ yakmanızı da sağlayacaktır.

Salı – Squat, lunge, mountain climber ve step-up egzersizleri

Olduğundan daha güçlü bacak kasları ve istediğiniz sıkı vücuda kavuşmanız için bu egzersizlerin her birini 15 kez 4 set halinde yapabilirsiniz. Alıştıkça elinize su şişeleri veya dambıl alarak hareketleri biraz daha zorlaştırabilirsiniz.

Çarşamba – Dinlenme ve esneme

Egzersiz kadar vücudu dinlendirmek de önemlidir. Dinlenme sürecinde vücudunuz kendini onarır, bu süreçte esneme hareketleri yaparak vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Perşembe – Intevral antreman

Intevral antreman dizleri karına çekme, şınav, mekik, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama ve ip atlamadan oluşan egzersizlerin tümüne verilen addır. Kısa sürede yağ yakmanıza destek olacak bu antremanı her hareketi 45 saniye olmak üzere 15 sn mola vererek yarım saat boyunca yapabilirsiniz.

Cuma – Aktif dinlenme

Bu günü sabit egzersiz yaparak vücudunuzun yağ yakmasına destek verebilirsiniz. Sabit egzersizler arasında bisiklete binmek, yüzmek ya da yürümek gelmektedir. Yavaş tempoda 1 saat boyunca eğlenceli ve sağlıklı bir aktiviteyle bu günü kapatabilirsiniz.

Cumartesi – Yoğun antreman

Cumartesi gününüzü yoğun şekilde spor yaparak geçirmeye çalışın. Bacak ve karın kaslarınızı çalıştırmaya ağırlık verin. Limitlerinizi biraz zorlayacak egzersizler seçmeye çalışıp vücudunuzun kapasitesini zorlamadan deneyin.

Pazar – Dinlenme

Pazar günü tatilsiniz, dinlenerek geçirin.

Size verdiğimiz egzersiz programını dengeli bir beslenme düzeniyle birlikte uyguladığınız taksirde; olumlu sonuçlarını 6 hafta içinde almaya başlayacağınzı göreceksiniz hanımlar.

 

Sonrakini düzenle 14 Aralık 2016 1:56 pm

Reklam

Rasgele Konular

 • Bebek Battaniye Modelleri

Tığ işi süper battaniye modeli yapılışı

Tığ işi süper battaniye modeli yapılışı kolay tığ işi örgü modeli arayanların çok beğeneceği harika… Devamını oku

2 saat önce
 • Tunus İşi

Tunus İşi Nasıl Bitirilir Nasıl Kapatılır

Merhabalar arkadaşlar sizlerden gelen istek üzerine Tunus İşi Nasıl Bitirilir Nasıl Kapatılır anlatımlara devam ediyoruz.… Devamını oku

5 saat önce
 • Örgü Modelleri
 • Tunus İşi
 • Video
 • Video Galeri
 • Videolu Örgü Tarifleri

Tunus İşi Yeni Model ve Yapımı

Sevgili arkadaşlar Tunus İşi Modelleri ile ilgili yeni videolar yapmak istedik, siz değerli ziyaretçilerimiz den… Devamını oku

1 gün önce
 • Lif Modelleri

Yeni kese lif modeli yapılışı

Yeni kese lif modeli yapılışı bir önceki paylaşımımız da yuvarlak modelini paylaştığımız modelin bugün kese… Devamını oku

1 gün önce
 • Lif Modelleri

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı

Yeni kare lif modeli kutu tekniği yapılışı kolay kutu tekniği lif örneği arayanlar için harika… Devamını oku

1 gün önce
 • Takı Tasarım
 • Takılar

Tuğralı sallantılı küpe yapımı

Tuğralı sallantılı küpe yapımı kendin yap köşemizde şık küpe yapabilirsiniz. Hanımlarımızın takı tasarımlarına ilgisi oldukça… Devamını oku

2 gün önce
Reklam