Canım Anne

Kalpli hırka anlatımı

Şiş no: 5,5
Örgü şekli: Düz örgü, pirinç örgü
Aksesuar: 5 adet düğme Not: Bu şirin hırkamzı yaparken nakonun renkleri ve malzemelerini kullandık. Siz kendi zevkinize uygun renklerle de yapabilirsiniz. Hırkamızın diagramı yazımızın sonunda verilmiştir.
Yapılışı: ARKA: 56 ilmek başlanır ve 3 cm pirinç örülür. Di- ‘ agram takip edilerek pirinç örgü ile motifler yapılır. Beden boyu 19 crn’de kol evi için yanlardan 2′şer ilmek kesilir. 12 cm daha örülerek arka yaka için ortadan 18 ilmek omuzlarda kalan 17′şer ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.
ÖN: 32 ilmek başlanır ve 3 cm pirinç ötülür. Diag-ram takip edilerek ters örgü ile motifler yapılır. Beden boyu 19 cm’de kol evi için yanlardan 2′şer ilmek kesilir. Kenar bordürü için ön ortadan 5 ilmek pirinç olarak örülür. Her 6 cm’de bir 5 adet ilik açılır. Beden boyu 19 crn’de kol evi için yandan ?’şor ilmek kesilir. Reden boyu 27 crn’de yaka için b+3+2 1 ilmek kesilir. Kol evi 12 crn’de omuzda kalan 17 ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.
KOL: 32 ilmek başlanır ve 4 cm pirinç örülür. Diagram takip edilerek pirinç Orgu ile motifler yapılır. Her 2 crn’de bir yanlardan 1′er ilmek arttırılır. Kol boyu 23 crn’de kol evi için yanlardan 2′şer ilmek kesilir. 1 cm daha örülerek butun ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
Diagram:

 resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz bebek örgüleri bebek battaniyeleri patik şapka modelleri

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın