Canım Anne

Kanser Riskini Artıran Yiyecekler Hangileridir?

Kanser Riskini Artıran Yiyecekler Hangileridir?

Kanser Riskini Artıran Yiyecekler Hangileridir?

Kanserden korunmak için doğru, dengeli ve sağlıklı beslenme oldukça önemlidir. Özellikle de bazı yiyecekleri hayatınızdan uzaklaştırarak, az kullanmaya dikkat ederek kanser riskini azaltabilirsiniz.

Kanserden korunmak için ilk yapmanız gereken elbette doğru beslenme alışkanlığı edinmektir. Çünkü yanlış ve düzensiz, sağlıksız beslenme vücut direncinin bitirir, bağışıklık sistemini göçertir. Bu yüzden  de hastalıklara, kansere karşı daha büyük bir risk altında olmuş olursunuz.Kanser riskini artıran yiyecekler arasından birkaçı ise aşağıdaki gibidir. Bunlara dikkat ederek daha sağlıklı bir yaşam sürebilir, kanser riskinizi azaltabilirsiniz.

  • İşlenmiş et, yani salam, sucuk, sosis gibi çeşitli işlemlerden geçmiş etler kanser riskini önemli ölçüde artırmaktadır. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme için işlenmiş etten olabildiğince uzak durunuz.
  • Yiyeceklerin konserve yapılması içerisinde bulunan besin değerini azaltırken aynı zamanda içerisinde zararlı toksinlerin oluşmasına neden olmaktadır. Konserve, hazır gıdalar kanser riskini artırmaktadır.
  • Trans yağ içeren cips, çeşitli tatlılar, hazır paketlenmiş gıdalarda kanser riskini büyük ölçüde etkilemektedir.
  • Beyaz un içerisinde bulunan karbonhidrat sayesinde kanda bulunan şeker oranını artırmakta ve bu özelliği ile kansere yakalanma riskini artırmaktadır.
  • Çiftlik somonları araştırıldığında içerisinde yüksek oranda civa ve çeşitli kimyasallar ortaya çıkmıştır. Doğal somon oldukça faydalı olsa da çiftlik somonları içerisinde bulunan zararlı maddelerden dolayı kanser riskini artırmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ