Canım Anne

Kapüşonlu Yelek (Hırka) Yapılışı Derya Baykal

Kapüşonlu Yelek (Hırka) Yapılışı Derya Baykal

Kapüşonlu Yelek (Hırka) Yapılışı Derya Baykal

 

Model adı : KM-076 Sport Wool Kapüşonlu Yelek
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli :  Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, haraşo
Gerekli malzemeler : Sport Wool 327 (6 yumak), 56 cm fermuar, kapitone kumaş, kapüşon için 3 adet agraf
Mevsim : Sonbahar-Kış-İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

1- 75 ilmek başlanır, 7 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüyle devam edilir. 2- Beden boyu 9 cm’den sonra, 2 diş haraşo, 9 cm düz, 2 diş haraşo… şekinde örgüye devam edilir. 3- Beden boyu 47 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. 4- Beden boyu 69 cm örülerek kalan 63 ilmek kesilerek bitirilir.

ÖN:

1- 35 ilmek başlanır. Arka bedendeki 1. ve 2. aşamalar aynı şekilde uygulanır.  2- Beden boyu 11 cm de ön ortasından başlanarak 15 ilmek örülür, yanındaki 3 ilmek bir defada kesilir, kalan 17 ilmek örülerek sıra tamamlanır, geri dönülür. 3- 17 ve 15 ilmekler ayrı ayrı 17 cm örüldükten sonra 17 ve 15 ilmeğin arasına 3 ilmek artış yapılarak tekrar 35 ilmekle örgüye devam edilir. 4- Beden boyu 47 cm de kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. 5- Beden boyu 52 cm de yaka için ön ortasından 5+4+2+1 ilmek kesilir. 6- Beden boyu 69 cm örülerek omuzda kalan 17 ilmek kesilerek bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür.

KAPÜŞON:

1- 90 ilmek başlanır, bedenlerdeki örnek uygulanır. 2- Örgü boyu 9 cm de her iki taraftan 15’er ilmek kesilir. 3- Kalan 60 ilmek 28 cm örülüp ilmekler kesilerek bitirilir. 4- Şemada gösterilen 1 no.lu yerler birbirine dikilir.

HAZIRLANIŞI: Kapitone kumaş kullanılarak aynı ölçülerde yelek dikilip, örgünün iç kısmına dikilir. Ön ortasına fermuar dikilir. Cep ağızlarına, kol evi çevresi ve iç ceplere kapitone kumaş ile dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi